Mandiner: Tüttő Kata fogja vezetni a szocialisták EP-listáját
A párt állítólag önállóan fog elindulni a 2024-es EP-választásokon.
A párt állítólag önállóan fog elindulni a 2024-es EP-választásokon.
Az Európai Néppárttal szeretne együttműködni, de közben újrázna Hódmezővásárhelyen is.
Dobrev Klára árnyékkormányát a korábbi miniszterelnök-jelölt vakvágánynak tartja.
Tizenegyedszerre is megszavazta a kormánypárti kétharmad az Alaptörvény módosítását.
Már tíz éve tervbe vette a Fidesz az EP- és az önkormányzati voksolás összecsúsztatását, de csak most – amikor az ellenzék pártjai az előbbin önállóan, a másikon közösen akarnak indulni – készül ezt alaptörvénybe vésni. Karácsony szerint így is, úgy is nyernek - írja a HVG.
Az ellenzék múlt vasárnap elbukó miniszterelnök-jelöltje továbbra is a jobboldali szavazókra hajt, két év múlva az európai parlamenti választáson méretné meg először új pártját.
A magyar kormányfő vasárnap lidérces álmot látott: Frans Timmermans kísértett Brüsszelben. Orbán Viktor nagy ijedtségében mindent megtett egy kompromisszumos javaslatért, és még nevére is vette az alkut. Nagyon rosszul jöhet ez még, ha Brüsszelben újra előkapják a magyar jogállamiság elégtelenre osztályozott bizonyítványát.
Egy nappal az után, hogy Liviu Dragnea, a román Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetője és a parlament alsóházának elnöke megkezdte három és fél éves börtönbüntetése letöltését, párttársai kisöpörték a vezetésből a politikus legközelebbi szövetségeseit. Nem véletlen a sietség, ősszel jön az elnökválasztás, jövőre pedig a parlamenti választás, miközben a koalícióban kormányzó PSD népszerűsége folyamatosan csökken. Elemzők szerint meglepetések is jöhetnek.
Egy helyet erősített a Néppárt a legutóbbi mandátumbecslés óta, továbbra sincs szükségük a Fideszre ahhoz, hogy a legnagyobb frakció legyen az övék.
A szocialista-szocdem frakció egyre nagyobb, de a néppárt is szerzett még egy mandátumot.
Rossz kampány, rossz időzítésű kiállás Puzsér Róbert mellett, a szimpatizánsok számára idegen politikai fordulatok, rossz politikai klíma, és ahogy a párt lefejezte saját magát – ezeknek mind része lehetett az LMP történelmi EP-választási kudarcában. És talán annak a félelemnek is, ami a 2013-as pártszakadás óta alapszabályszinten tartja magát: az identitás elvesztésének félelmétől.
A Momentum elnökét is meglepte, hogy két EP-mandátumot szereztek.
Gyurcsány Ferenc pártjának diadala csak látszólag nem fáj a Fidesznek, a hvg.hu által megkérdezett kormánypárti képviselők többségét azért sokkolta a DK eredménye. Volt, aki este tízkor már pezsgőt bontott az aktivistáival az akkori feldolgozottságnál mért 60 százalékos eredmény miatt, aztán lefagytak, mikor elkezdett feljönni a DK és a Momentum, és ment egyre lejjebb a Fidesz. A Momentum eredménye ráadásul nem szimplán egy rivális erősödését jelzi előre, hanem azt is, hogy ha így megy tovább, a Fiatal Demokraták Szövetsége lassan lemondhat a fiatalokról. Bár a vasárnapi 13 mandátumot összességében igyekszik sikerként láttatni a párt, a képviselők körében egy nappal a választás után azért tapintható volt a csalódottság.
Kíváncsi arra, hogyan alakultak az erőviszonyok az Európai Parlamentben az elmúlt években? Vagy arra, hogy a Fidesz hogyan teljesített az öt évvel ezelőtti eredményeihez képest? Nem kell tovább keresgélnie, nálunk egy helyen megtalál minden fontos adatot.
A hódmezővásárhelyi polgármester szerint Gyurcsány Ferenc személye a háttérben maradt, így a DK EP-választáson elért eredményei nem róla, hanem feleségéről, Dobrev Kláráról szólnak.
Az EPP-nek nincs szüksége Orbánra.