Hat szokás, amitől boldogabbak lehetünk
Ezzel a néhány szemléletbeli változtatással sokat tehetünk azért, hogy javítsunk a közérzetünkön, ezáltal az életminőségünkön is.
Ezzel a néhány szemléletbeli változtatással sokat tehetünk azért, hogy javítsunk a közérzetünkön, ezáltal az életminőségünkön is.
Mindenki vágyik arra, hogy eldönthesse, milyen cél érdekében mozgósítja az energiáit. A megfelelő légkör kialakítása érdekében lehetővé kell tennünk az alkalmazottainknak, hogy maguk befolyásolják a munkaköri tevékenységüket. Ha növeljük az autonómia szintjét, az emberek arra fognak törekedni, hogy még több felelősséget kapjanak, illetve, hogy kihívást jelentő feladatokkal tölthessék idejük nagy részét - mutatnak rá a Vállalati gerillák című könyv szerzői. Részlet Porkoláb Imre és Porkoláb-Minarik Annamária könyvéből.
Egyéni szabadság helyett állami alamizsna – mintha emberképben nagyon egy követ fújna kormány és ellenzéke.
Az alulról szerveződő kezdeményezések épp olyan fontosak a környezetvédelemben, mint a legnagyobb cégek vállalásai.
A Természetvédelmi Világalap (WWF) kutatásából kiderül, hogy kevesen érzik az egyéni felelősségvállalás fontosságát, a globális összefogást és a döntéshozók szerepvállalását viszont a legtöbben elengedhetetlennek tartják.
Illatterápiás kabin az irodában, babzsákfotelek, zenesarok, konditerem, csocsóasztal – megannyi ötlet, ami a tehetséges munkatársak maradását ösztönzi. A csili-vili tárgyakon túl vannak azonban elvek és értékek, amelyek nélkül akkor is távoznak a kollégák, ha ingyen müzlit kapnak minden reggel.
Az euróövezeti válság megoldásához pénzügyi stabilitás, tagállami felelősségvállalás, a szubszidiaritás elvének megerősítése, szolidaritás és az európai intézmények demokratikus legitimációja szükséges - mondta Kopits György, a Költségvetési Tanács korábbi elnöke csütörtöki előadásában a Közép-európai Egyetemen.