Rég volt ekkora munkanélküliség Magyarországon
Folytatódik a munkanélküliségi ráta növekedése, immár elérte a 4,6 százalékot.
Folytatódik a munkanélküliségi ráta növekedése, immár elérte a 4,6 százalékot.
Bértámogatás, lakhatási támogatás és utazási támogatás lesz igényelhető a 30 év alattiak elhelyezkedését támogató uniós programban. A kormány az idősebb munkavállalók foglalkoztatását hasonló programmal tervezi támogatni.
Közzétette a friss adatokat a KSH; 5 ezerrel kevesebben dolgoztak, mint egy hónappal korábban.
Foglalkoztatottság, költségvetés, külkereskedelem, ipar, energia, akkugyárak, autógyártás – a miniszterelnök évértékelője a gazdaság szinte minden szintjét megvizsgálta. Mi pedig megvizsgáltuk az állításokat.
Ötezerrel több embernek nem volt munkája az országban, mint egy hónappal korábban.
A foglalkoztatottak száma a tizedik hónapban 4 millió 757 ezer volt.
Eközben a munkanélküliség 3,9% volt szeptemberben.
Tavaly augusztushoz képest viszont 12 ezerrel többen dolgoznak. Ez úgy jött össze, hogy férfi dolgozóból 22 ezerrel több lett, női dolgozóból viszont 10 ezerrel kevesebb. Jelentősen nőtt az idős munkavállalók száma.
Ahogy enyhül az inflációs nyomás, úgy lesz a cégeknek egyre nehezebb megtartaniuk a dolgozóikat, és még nagyobb kihívás újakat szerezni.
52 ezren találtak munkát egyetlen hónap alatt, amint elkezdődtek a nyári idénymunkák.
Háromezer fővel nőtt a foglalkoztatottság egy hónap alatt.
19 ezerrel többen dolgoznak, mint egy évvel ezelőtt. A cégek a korábbi szokásokkal ellentétben nem elbocsátásokkal reagálnak a válságra, a munkaerőhiány akkora, hogy elég könnyen talál állást, aki szeretne.
Nyolcezren vesztették el az állásukat februárban, az egy évvel korábbinál viszont még többen dolgoznak. Leépül a közmunkaprogram, sokan pedig most kezdenek az eddigi inaktivitás helyett állást keresni.
Ötezren vesztették el a munkájukat decemberről januárra.
Kétezer-négyszázan vesztették el a munkájukat decemberben.
Ezerkétszázzal többen dolgoztak novemberben, mint egy hónappal korábban.
Drámai zuhanás nincs a foglalkoztatottságban, de már hónapok óta folyamatosan romlik a helyzet.
Telegdy Álmos, a Budapesti Corvinus Egyetem docense szerint addig nem változik a helyzet, míg nem számít, hogy egy iskolából hány diák tanul tovább, mennyi bukik meg vagy hagyja el a rendszert végleg.
Ágazatokra bontva néztük meg, hogyan hatott a válság előszele a fizetésekre és a dolgozói létszámra. Már az augusztusi fizetések sem tudták tartani a lépést az elszálló árakkal, a rezsiemelés pedig csak ez után mutatja meg a hatását. A komoly leépítéseket a legtöbb cég még elkerülte, de kérdés, meddig tartanak ki.
Mikor érheti el a gazdasági válság a munkaerőpiacot, és kik lehetnek veszélyben? Miért van munkaerőhiány az alacsony munkanélküliség ellenére Magyarországon? És mit tehet az, aki elveszíti az állását? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk közéleti podcastunk legfrissebb adásában, egy héttel a HVG Állásbörze előtt.