Lehet, hogy csinos, de a hatása pusztító – így teszi tönkre a lábunkat a kényelmetlen cipő
Számos problémát, betegséget előidézhetünk, ha feláldozzuk a kényelmet a divat oltárán.
Számos problémát, betegséget előidézhetünk, ha feláldozzuk a kényelmet a divat oltárán.
A TIME magazin idei év legjobb 200 találmányát felvonultató listájára olyan fejlesztések is felkerültek, amelyek az egészséges, aktív életmódot támogatják. Van köztük olyan, melyet már a párizsi olimpia sportolói is használtak, de bárki beszerezheti magának.
Már a nevében is sokat ígérnek a futásban használt, újfajta szupercipők, ám míg egyesek gyorsabbak lesznek tőle, mások lehet, hogy éppen emiatt maradnak le egy jobb eredményről.
Egy kis odafigyeléssel a futás messze nem a szenvedésről és a fájdalomról, hanem sokkal inkább az örömszerzésről és a sikerélményről szól. Jövünk néhány praktikus tanáccsal az első lépésekhez, a cipőtől az órán és alkalmazásokon át a motiváló zenehallgatásig.
A Vimazi nevű startup célja, hogy a más gyártók által jellemzően a 3–4 perces átlagsebességű futókra optimalizált lábbeliket még inkább személyre szabja.
Tetszetős formák, modern anyagok és egyre csekélyebb tömeg jellemzi a legújabb futócipőket, amelyek persze sajnos nem olcsók, de nem feltétlenül kell tulajdonolni őket, és a fenntarthatóság jegyében akár ipari szén-dioxidból is készülhetnek.
A Reebok 2020 őszén dobja piacra az első olyan futócipőjét, melyet teljes mértékben hagyományos tervek alapján, de ugyanennyire nem hagyományos anyagokból készítettek el.
Sőt nyerni is: egy 22 éves mexikói nő egy ultramaratont húzott be simán szandálban.
Az akció során nyolc pár cipőt koptatott el.
Ha testedzéshez, pontosabban futáshoz keresne a lábához tökéletesen illő cipőt, feltétlenül nézze meg a ShoeAdvisor...