Az infláció miatt évközi minimálbér- és bérminimum-emelés jöhet
A jegybank június végi inflációs jelentése lehet mértékadó arra vonatkozóan, hogy hozzá kell-e nyúlni a bérekhez.
A jegybank június végi inflációs jelentése lehet mértékadó arra vonatkozóan, hogy hozzá kell-e nyúlni a bérekhez.
A tavalyi utolsó negyedév után az idei első negyedévben is csökkent a német GDP, az Európai Unió legnagyobb gazdasága ezzel technikai recesszióba került.
Ismét fizetési problémák merültek fel egy dél-koreai akkumulátorgyártó magyarországi beruházásán, ami miatt hazai kis- és középvállalkozások kerültek szorult helyzetbe. Az állam által támogatott befektető a dél-koreai fővállalkozóra mutogat, a kormány pedig hallgat.
A közlekedési miniszter május 22-én úgy tudta, még folyamatban van a koncessziós szerződés módosítása. Valójában a módosítást – vagy legalábbis egy módosítást – Rogán Antal már több mint egy hónappal korábban aláírt.
Áfakedvezményt kaptak a városnéző buszok üzemeltetői, a kormány szerint sok a feketézés. Budapesten a legtöbb buszt Tiborcz István ismerősei járatják.
A javaslat szerint a 12 és 100 millió forint közötti árbevételű szolgáltatási helyek január 1-ig még felkészülhetnének.
Nem biztos, hogy az ő hibájuk, ha egy terméket nem lehet kapni, mert például még nem is termett.
Csapdában a Mol az olajvezetékek tranzitdíja miatt. Horvátország az Adria vezeték díját emelte meg, Ukrajnával pedig még megállapodás sincs a Barátságéról. A szakértő szerint ez a magyar külpolitika kudarca.
Csökken a GDP, miközben az infláció továbbra is extrémen magas: Magyarország is megérkezett a stagfláció nem túl vidám időszakába. Vannak ugyan ennél sokkal rosszabb gazdasági helyzetek is – például mindenképp jobban jártunk, mint ha hiperinfláció lenne –, de mégis különlegesnek számít ez az állapot: a krízisek változatos fajtái közül ez az, amelyre a legnehezebb megtalálni a megoldást.
Míg a BL-ben kétmilliárd eurót oszt szét az UEFA, az Európa-liga és a Konferencia-liga összdíjazása együtt sem közelíti meg még a felét sem ennek az összegnek.
Több Magyarországon működő multi bepanaszolta a kormányt, az Európai Parlament delegációjának üzleti találkozóján a Budapest Airport is „tájékoztatást” nyújtott. A kormány mindenáron meg akarja szerezni a ferihegyi repteret, bár saját bevallása szerint az államnak nincs rá pénze.
Az élen nincs változás, de az jócskán átalakult, hol vásárolunk élelmiszert. Megjelent a GKID 2022-es e-kereskedelmi toplistája.
Energiapolitikáról folytattak fontos beszélgetést.
Gyorsan megrángatták a forintot, de végeredményben nagy változás nem volt.
Első lépésben 18-ról 17 százalékra csökkenti az irányadó kamatot a jegybank. Az alapkamat csökkentése nincs terítéken, az infláció közellenség.
Az alapkamathoz nem nyúlt az MNB, a kamatfolyosó tetejét viszont lejjebb vitte. Az igazi bejelentést Matolcsy György jegybankelnök teheti meg, aki délután háromkor számol be a Monetáris Tanács üléséről.
Az EU azt ígérte, közbenjár a magyar bankmulti érdekében, amiért az felkerült az ukrajnai háborút támogató nemzetközi cégek listájára – és ezt a magyar kormány jelenleg fegyverként használja az uniós döntéshozatallal szemben. Megnéztük, milyen cégek milyen vádak alapján szerepelnek a listán, és azt mennyire lehet komolyan venni.
A vállalat – több más céghez csatlakozva – ellenkérelmet nyújtott be a bíróságon, hogy ne kelljen nyilvánosságra hozniuk a január végén lezárult üzlet szerződéseit.
Vagy már keddi kamatdöntő ülésén, vagy egy hónap múlva kezdheti el lejjebb vinni az MNB az irányadó kamatot. A hét hónapban, amíg 18 százalékos volt, a hitelezés visszaesett, a GDP csökkent, de a forintárfolyam sokkal jobb lett az akkorinál, és lassan az infláció is csökkenni kezdett. Most a feladat úgy beindítani a hitelezést, hogy közben a forint se zuhanjon meg, és az infláció se gyorsuljon vissza.