szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A vállalat – több más céghez csatlakozva – ellenkérelmet nyújtott be a bíróságon, hogy ne kelljen nyilvánosságra hozniuk a január végén lezárult üzlet szerződéseit.

A 4iG és az Antenna Hungária mellett a legfőbb érintett, a Vodafone is azt kéri a bíróságtól, hogy ne adja ki az állami Vodafone-felvásárlás dokumentumait. A Vodafone szerint a szerződések nyilvánossá tétele azért problémás és kifogásolható az ő szempontjukból, mert ezáltal a versenytársak előnybe kerülhetnek velük szemben azzal, hogy jobb minőségű és szélesebb körű szolgáltatásokat ajánlhatnának az embereknek – írja a 24.hu.

A lap úgy értesült, hogy a Vodafone attól is tart, hogy a 323 milliárd forintos felvásárlással kapcsolatos dokumentumok kiadásával a konkurens vállalatok átfogalmazhatják terveiket, megváltoztathatják stratégiai céljaikat. Például a távközlési és telekommunikációs cégek kedvezőbb csomagokat kínálhatnak a fogyasztóknak vagy a kevésbé ellátott területeken is új akcióterveket indíthatnak.

Mint beszámoltunk róla, január végén zárult le a Vodafone felvásárlása: a 4iG Nyrt. 51, az állam pedig 49 százalékos közvetett befolyást szerzett a magyar piac második legnagyobb telekommunikációs vállalatában. A Vodafone Magyarország közzétett cégértéke 660 milliárd forint volt a tranzakció idején. Az új tulajdonosok az Antenna Hungária és az állami tulajdonú Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. lettek. Hozzájuk kerültek a Vodafone mobilfrekvenciái, az aktív rádiós átviteli berendezései, az aktív antennák és kábelek, a kültéri kabinetek egy része, továbbá a felhordó és a tornyokat kiszolgáló optikai hálózata is.

Az állami felvásárlásról Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője akart megtudni többet, így adatigényléssel élt, a Corvinus Zrt. azonban nem adta ki a szerződéseket. Ekkor indult per az ügyben. A cég azzal érvelt a bíróságon, hogy a szerződésből nem készült magyar változat, az MSZP szerint viszont így a felvásárlás törvényellenes volt. A 24.hu azt írja, hogy a per hétfői tárgyalásán kiderült, hogy a Corvinus Zrt. 20 millió forintos fordítási költséget számláztatna ki az MSZP-s politikusnak.

24.hu: Egy hónap alatt sem sikerült magyarra fordítani a 323 milliárdos Vodafone-szerződést

Az MSZP szerint viszont ha a szerződésnek nincs magyar verziója, akkor az nem is érvényes, hiszen a nemzeti vagyonról szóló törvény előírja, hogy az állami szerződéseket magyarul kell megkötni.

A Corvinus Zrt., az Antenna Hungária, a 4iG és a Vodafone közben külön-külön ellenkérelmet adott be, hogy megakadályozzák a szerződések nyilvánosságra hozatalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!