Annyi ruha van egy chilei sivatagban, hogy az űrből is látszik
A fast-fashion cégek által termelt felesleg egy 39 000 tonnás heggyé nőtte ki magát az Atacama-sivatagban.
A fast-fashion cégek által termelt felesleg egy 39 000 tonnás heggyé nőtte ki magát az Atacama-sivatagban.
A járvány utáni megnövekedett igényeket egyébként is nehezen kielégíteni képes légiközlekedési-ipar most újabb problémával szembesül: az egyik legnagyobb gyártó új generációs hajtóművei olyan gyakran szorulnak karbantartásra, hogy gépek százai kényszerülnek földön maradni. A helyzet súlyosságát jelzi, hogy már van légitársaság, amely emiatt jelentett csődöt. A hajtóműválság a Wizz Airt is sújtja.
Erővel és pénzzel intézi el a kormány, hogy az akkumulátorgyár-építések hasznából a lakájmédiát és lakájvállalkozásokat hozza helyzetbe.
Hogyan függ össze az infláció, a kamatok, az árfolyamok és a gazdasági növekedés - és milyen szálakat húzogat a kormány és a jegybank, hogy nekünk jobb legyen? Egyáltalán, azért húzogatják? Mi van a jövő évi költségvetésben? Mi az a stagfláció és mikortól indulhat újra a hitelezés? Közéleti podcastunk legfrissebb adásában közérthetően magyaráztunk el mindent az elmúlt hetek sűrű gazdasági eseményeivel kapcsolatban.
Azt sem mondják persze, hogy lesz.
A rendelettervezet megmutatja, mely szombatokon kell majd dolgozni.
A rövidebb munkahét megoldást jelenthetne a munkaerőhiányra is Nicolas Schmit szerint.
Erre hívta fel a figyelmet a mesterséges intelligencia egyik legnagyobb chipgyártója, az Nvidia főnöke, aki a londoni Financial Timesnak nyilatkozott.
Komoly munkaerőhiány van Oroszországban – ahogy erről a hvg.hu is írt pár nappal ezelőtt. Most kormányhű oligarchák azt javasolták: legyen újra hatnapos munkahét Oroszországban.
Az államháztartásért felelős államtitkár szerint a KSH adatai nem támasztják alá a nyugdíjasok azon kérését, hogy az ellátásokat júniusban vagy júliusban év elejéig visszamenőleg emelje a kormány.
Még június 9-ig van ideje kérni a pénzt.
Könnyű hibázni, ha külföldre megyünk nyaralni, ez pedig az idegeskedés mellett sok pénzbe is kerülhet. Hogy mindezt el tudja kerülni, érdemes meghallgatni a hvg.hu és a Bankmonitor közös podcastját. Hol elég csak a bankkártya, hova vigyünk mindenképpen készpénzt, megoldás-e a Revolut? És azt tudta, hogy néha jóval később könyvelik el a bankok a kártyás vásárlást, ami a forint árfolyamának ingadozása miatt akár pluszköltséget is jelenthet?
„Hogyan lehet versenyezni olyan cégekkel, amelyek ötször akkora méretben gyártanak elektromos autókat?” – vetette fel a kérdést az amerikai gyártó vezetője.
A nemzetközi multikarriert építő topmenedzser egyszer csak váltott, paradicsomtermesztésbe fogott Veresegyházán. Azóta van tisztítószerekkel és logisztikával foglalkozó cége is és érdekeltsége egy endokrinológiai klinikában. "Szerettem volna Magyarországon valami értelmes dolgot csinálni, megmutatni, hogy itthon is lehet" – mondja. HVG-portré.
Jávor szerint így nem sikerült megszabadulni a problémáktól.
Energiaügyi Minisztérium: júliustól jön az új hulladékgazdálkodás és a gyártóknál a szennyező fizet elve.
Nem alakult ki olyan fennakadás, mint korábban az Ever Given esetében.
Bár sok tekintetben változásra érett a választási törvény, a kormány ismét csak azokon a pontokon és úgy módosíttatja a jogszabályt, hogy még tovább lejtsen a pálya a Fidesznek.
Akkor jöhet össze a kormány gazdasági terve 2024-re, ha minden külső és belső folyamat a lehető legjobban alakul, érkeznek az EU-pénzek, nem lesz nagy energiaválság, és az állam helyett a cégek kezdenek tömeges beruházásokba – áll a Költségvetési Tanácsnak a 2024-es büdzséről adott véleményében. A testület szerint tele van aknákkal a tervezet, a korai megírása miatt korlátozottan lehet komolyan venni, és már most látszik, hogy lesz olyan része, amely nem tartható.
Nehezebb hitelhez jutni, de stabil maradt a magyar bankrendszer a jegybank szerint.