Orbán zenei aláfestéssel jelentette be: jön a nyugdíj-kiegészítés és a nyugdíjprémium
Ahogy az idén, úgy jövőre is meg fogja kapni minden nyugdíjas a 13. havi nyugdíjat – ígérte a miniszterelnök.
Ahogy az idén, úgy jövőre is meg fogja kapni minden nyugdíjas a 13. havi nyugdíjat – ígérte a miniszterelnök.
Az állami erdészetek nem bírják a hatósági áras lakossági kiszolgálást, a piaci tűzifa-kereskedelemben pedig hiány van és elszálló árak, a palackos gáznál szintén. A szegényeknek a rőzsegyűjtést ajánlja a kormány, de azért is fizetni kell, az engedélyek beszerzéséről nem is beszélve.
Az agrárközgazdász szerint több tényező is fűtötte az inflációt.
Így a 2,5 millió jogosultnak az állami költségvetés legfeljebb 25 milliárd forintot osztana szét.
Palkovics László Dunaújvárosban arról beszélt, hogy a kormány szívesen megmenti a bajba jutott vasművet, azonban annak jelenleg legitim vezetése sincsen.
Az eredmény a tavalyi hasonló időszak 8,8 milliárdos profitjához mérve jelentős romlás.
Energiaválság, recessziós félelmek és forintgyengülés közben igyekszik a magyar kormány megegyezni Brüsszellel az uniós forrásokról, már a miniszterelnök is nyíltan beszél arról, hogy ez a pénz hiányzik a magyar gazdaságból. A vita lehetséges kimeneteleiről és tétjéről beszélgettünk a hvg.hu gazdasági podcastjában Nyeste Orsolyával és Arató Lászlóval.
Pár tizednyire megközelítette a csütörtöki mélypontot az euróval szemben a magyar valuta. A dollárral szemben is romlott reggelhez képest, de itt nem került annyira közel a tegnapi történelmi mélyponthoz.
Az EU 20 legmagasabb épülete közül hat Lengyelországban van.
Az nem jelent államcsődöt, hogy a kormány kifizetési stopot rendelt el a kormányzati szférában, még akkor sem, ha emiatt egyes intézmények késedelmes fizetésbe esnek a beszállítói számláikkal. Fel sem merül, hogy Magyarország ne tudná vagy akarná fizetni a lejáró adósságait – ez jelentene államcsődöt. Ugyanakkor a megborult folyó fizetési mérleg miatt nagy szükség lenne devizabevételekre. A legjobb, ha a kormány minél gyorsabban meg tud állapodni az Európai Bizottsággal, egy jelentős devizakötvény-kibocsátáson most nagyon borsos felárat kellene kínálni.
A bezárás indoka a közlemény szerint az energia-veszélyhelyzet.
Erősödni kezdett péntek délelőtt a forint az euróval és a dollárral szemben is, egy eurót már 420, egy dollárt pedig 427 forint alatti összegért is adtak. A dollárral szemben mindeneképp számottevő volt a javulás – múlt időben.
Öt szálloda üzemeltetését adta át másnak az Eventrend Group, míg a bikácsi Zichy Hotel jövőjéről a bezárást követően döntenek. A magas energiaárak mellett nem gazdaságos szerintük a hotelek üzemeltetése.
Eredetileg a jegybanki alapkamat ötszörösével megegyező büntetőkamatot kellett volna fizetniük az érintetteknek.
Nemrég még 26-szoros áron akart gázt eladni az állami szolgáltató a városnak.
2023-ban mélypont, 2024-ben viszont a jelenlegi kilátások szerint kilábalás várható - állítja a Fitch Ratings közép-kelet-európai országokra vonatkozó friss tanulmánya.
Jelentős támogatást indítanak Németországban a gázárak elszabadulása miatt. A német kancellár szerint az energiaháború miatt van erre szükség.
Brutálisan erős a dollár, és ez annak is rossz hír Európában, aki soha életében nem is gondol devizakereskedésre. Eközben az angol font soha nem látott szintekre zuhan, a forintot pedig sokkal durvábban ütik, mint Közép-Európa devizái közül bármelyik mást. Mi történik?
Lőttek a karácsonyi díszkivilágításnak, bezárják a múzeumot és a sportcsarnokot, és lerövidül a fürdő nyitvatartása is.
Jelenleg úgy tűnik, hogy a 424-425-ös szint jelenthet majd komolyabb ellenállást.