Napi 410 millió forintot keresett idén a Mészáros család
Kiszámoltunk, hány másodpercig éri meg nekik lehajolni egy utcán talált tízezresért.
Kiszámoltunk, hány másodpercig éri meg nekik lehajolni egy utcán talált tízezresért.
Az akkumulátorgyártás erőltetett fejlesztése éppen abban „segít”, hogy benne maradjunk a közepes jövedelmi csapdában – állítja Éltető Andrea közgazdász-kutató. Az ázsiai cégek betelepítése kapcsán a szükséges víz előteremtése jelenti a legnagyobb problémát.
40-45-ről 4-5 százalékra zuhant a kontinens részesedése az oroszok olaj- és olajtermék-exportjából.
Ezt a csomagot nem tudná blokkolni a magyar miniszterelnök. Akár február elsején megegyezhetnek róla.
A Forbes éves listáján Csányi Sándor visszacsúszott a dobogó második fokára. Tiborcz István pedig idén már befért a top 50-be, rögtön a mezőny közepén foglalt helyet.
2023 kulcsszava a gazdaságban az infláció volt, nemcsak Magyarországon, hanem nagyjából az egész világon. A legdurvább részen már túl vagyunk, de most jön egy elég kínos szakasz: amikor azzal kellene kezdeni valamit, hogy a nagy inflációból ugyan közepeset csináltak, de abból kicsi csak jó sokára lesz.
Az izraeli kormány beleegyezett abba, hogy 3,2 milliárd dollár támogatást nyújt az amerikai Intel cégnek egy új, Izrael déli részén megépülő 25 milliárd dolláros összköltségű chipgyár megépítéséhez - közölték a felek kedden.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban átlagosan 4,9 százalék volt a munkanélküliség októberben a szeptemberi 4,8 százalék után, a ráta már több mint egy éve 5 százalék alatt mozog.
Kína a jövő évtized második felében átveheti az első helyet az Egyesült Államoktól, de mindkettőjüket megelőzi hosszú távon India. Magyarország az előrejelzési távlat végéig várhatóan megőrzi helyét a lista felső harmadában.
Dupla bérlettel fenyegetheti meg a kormány a fővárosiakat; egy év után már csak az EU második legnagyobb inflációja a magyar; az MNB szerint lassan indulhat meg a növekedés, akkora sokk volt az elmúlt két év; tényleg Magyarországon épít gyárat a BYD. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A közmédia az előző kormány oldalán áll, Tusk így nem akarja finanszírozni.
Egy frissen megjelent jogszabály értelmében a CSOK Plusszal vásárolt városi ingatlanok teljes egészében illetékmentesek lesznek, míg eredetileg a vételár 80 millió forintot meghaladó része után fizetni kellett volna. A változás a Bankmonitor számításai szerint 2,8 millió forint megtakarítást jelent egy 150 millió forintért megvásárolt ingatlan esetében.
Nem sok helyen tud kikötni, tankolni az a több száz konténerhajó, amelyet a jemeni huti kalózok tengeri támadásai miatt irányítottak át békésebb vizekre. A legnagyobb kikötők viszont túlzsúfoltak, és nem a megbízhatóságukról híresek.
A Szegeden gyárat építő kínai BYD épp most előzi meg a piacvezető amerikai Teslát globális eladásokban. A vállalat üzleti eredményei szárnyalnak, a kilátások pompásak. Peking a 2010-es években rengeteg állami erőforrással támogatta az elektromos autózást – épp ezért Brüsszel épp vizsgálja, hogyan lehetne megvédeni az európai piacot a felszteroidozott kínai gyártóktól. Borítékolható, hogy a magyar állam legalább 100 milliárd forinttal támogatja a szegedi beruházást közvetlenül és infrastruktúrában.
Peres eljárásban volt csak hajlandó kiadni a Visit Hungary országimázs cég az elmúlt öt év eddig közzé nem tett szerződéseit, vagyis, hogy mire költött százmilliárdos állami támogatást. Például csak a kormány reklámkampányait is bonyolító Balásy-cégeknek 85 milliárd forintnyi megbízás jutott.
A nyugati szövetségesek Oroszország náluk befagyasztott vagyonából akarják újjáépíteni a szétdúlt Ukrajnát. Nincs rá egyszerű megoldás, a pénz legnagyobb részét csak akkor lehetne elkobozni, ha abba Moszkva is beleegyezne. Brüsszel most bedobott egy tervet, annak köszönhetően már majdnem meg is van az újjáépítéshez szükséges pénz majdnem századrésze, csak épp hozzányúlni nem lehet.
A Magyar Szélenergia Ipari Társaság elnöke szerint nem kizárt, hogy politikai hátszelű vállalkozók állnak már most sorba a szélkerekekért. Az Energiaklub pedig a "könnyített térségeknél" tart piactorzító tényezőktől.
Teljes foglalkoztatás, árbefagyasztás, állami támogatás – megannyi olyan gazdaságpolitikai eszköz, amely első pillantásra vonzónak és előnyösnek tűnik. Ám mindegyiknek vannak hátrányai is.
Októberben a kivitelünk nőtt, a behozatalunk csökkent tavalyhoz képest, a külkereskedelmi többletünk egymilliárd euró lett.
A leköszönő szlovák miniszterelnökkel, Ódor Lajossal összehasonlítottuk a két országot; elmondja, miért szeretjük a paternalista politikusokat, jobb-e a szlovák gazdaság és egészségügy, mint a miénk, mi a különbség a magyar és a szlovák korrupció között, és hogyan lettek ellenségből legnagyobb barátok a magyar és szlovák nacionalisták.