Könnyebb lesz új családba juttatni a veszélyeztetett csecsemőket
Az a cél, hogy a gyerekek sorsa „rövid távon rendeződjék”.
Az a cél, hogy a gyerekek sorsa „rövid távon rendeződjék”.
A fiúnak korábban öngyilkosságról is voltak bejegyzései, állította, hogy utálja az iskolát és az osztálytársait, akik viccelődtek rajta. A rendőrök a házkutatáskor szúró-vágó eszközöket is találtak a lakóhelyén.
Négy év pereskedés után sikerült elérni, hogy bocsánatot kérjen az önkormányzat a férfitől.
Már szombaton is az utcán aludtak, többségük gyermek, köztük egy 2 hónapos újszülöttel.
Az ország egyik legismertebb szivárványcsaládja új taggal bővült. De nem volt egyszerű, amíg Hannát örökbe tudták fogadni, hiába akartak a törvényes lehetőségeikkel élni.
Öt testvért keresnek a rendőrök, akik Isaszegről tűntek el, a legkisebb csak 1 éves. Megtalálásukhoz segítséget kérnek.
Átmászott a korláton a kislány, akit édesanyja hagyott egyedül. A nő ellen kiskorú veszélyeztetése miatt indult eljárás.
Olykor egy élet munkájával összegyűjtött javak tűnnek el. Különösen nagy veszélyben vannak azok az ingatlanok, amelyeknek több tulajdonosa van, pláne, ha valamelyikük el is van adósodva.
Nem lesz kötelező az örökbefogadó tanfolyam, gyorsabb lesz az eljárás és az ismerkedés idejére tíz nap fizetett szabadság jár, áll a törvényjavaslatban.
A gyámhivatalok helyett március eleje óta a bíróságoktól kérhetik az elszabotált láthatás pótlását a hoppon maradt szülők. A szakemberek szerint a váltott elhelyezés jelenthetne igazi megoldást a gyerekek számára.
A gyámhivatal helyett március elsejétől a bíróságokhoz kell fordulni, ha valakinek a volt párja nem engedi el közös gyermeküket a láthatásra. Szakemberek szerint ez nemcsak gyorsíthatja az eljárást, hanem visszatartó erő is lehet. Apajogi szervezetek viszont már régóta az osztott felügyeletért és a váltott nevelésért küzdenek, hiszen a jelenlegi magyar rendszerben az egyik fél mindig jogfosztott lesz.
A gyerek apját mellbe, mostohaanyját pedig vesén szúrta.
Noha az Igazságügyi Minisztérium javaslata szerint továbbra is feltételesen szabadlábra kerülhetnek azok, akik emberölési kísérletért ülnek, sokkal szigorúbb lesz esetükben az eljárás. A gyámügyet viszont kötelező lesz értesíteni az elítélt szabadulása előtt.
A Blikk szerint gyötrelmes életet élt az a horti nagymama, aki szombaton 4 éves unokájával a karján egy vonat elé ugrott Hort és Csány között.
Ismét egy drámai családtörténet: mind az öt gyereket kiemelte a gyámhivatal a családból, azonban a bíróság szerint a szabályokat megszegve jártak el. Csaknem egy évig tartott, hogy visszakapják őket.
A 20 hónapos Gabriellát az anyja tudta nélkül vitte el a gyámügy a bölcsődéből. A nőt képviselő jogász szerint az egész eljárás jogszerűtlen volt, a gyámhivatal szerint viszont minden rendben van.
A munkásszállón élő nő a családgondozó biztatására adta be 20 hónapos kislányát a bölcsődébe, ahonnan előzetes értesítés nélkül elvitte a gyámhivatal.
Kevesen dolgoznak a gyámhivatalokban, ezért leterheltek, késnek az ügyintézéssel, sokszor a tényállás teljes feltárása nélkül hoznak döntéseket.
Szeged móravárosi részében egyre kétségbeesettebbek azok a lakók, akik nyolc éve rettegnek egyik elmebeteg szomszédjuk miatt. A gondnokság alatt álló férfi teljesen antiszociális: üvöltözik, fenyegetőzik. Hiába vitetik el, újra megjelenik később, miután kiengedték. A hatóságok úgy tűnik, tehetetlenek voltak eddig, de a Délmagyarország szerint a gyámhivatal végre lép az ügyben.
Az illetékes gyámhivatal lényegében a "gyermekorvos határozott véleményére" hivatkozva szüntette meg 2015 végén az utóbb éhhalált halt kislány védelembe vételét. Belső vizsgálat, zajlott az ügyben, de még mindig nem egészen világos, hogyan nem tudtak megakadályozni a hatóságok egy újabb tragédiát.