Százmilliók sóhajthatnak fel: a fülből érkezhet az enyhülés a térdfájdalomra
Megváltást jelenthet a hosszú ideje térdfájdalommal küzdőknek a fül elektromos impulzusokkal történő ingerlése.
Megváltást jelenthet a hosszú ideje térdfájdalommal küzdőknek a fül elektromos impulzusokkal történő ingerlése.
Brit kutatók szerint 20-ból 1 magas vérnyomásban szenvedő embernek lehet segítség az az eljárás, amit könnyen és gyorsan el lehet végezni, és amitől akár a teljes gyógyszeres kezelést is elhagyhatja a beteg.
A pókoktól lesték el kínai kutatók azt a technikát, amellyel kötszerekhez használható innovatív anyagot készítettek, kombinálva az erőt a gyógyító hatással.
Nagy változásokat hozhatnak az egészségügyben a lenyelhető elektronikai eszközök.
Az Oxfordi Egyetem kutatói szerint érdemes lenne a fájdalomcsillapítóknál hatékonyabb triptánokat is bevenni a migrénben szenvedők kezelésébe, négy változata ugyanis hatékonyabb lehet a klasszikus gyógyszereknél.
Amerikai és kínai kutatóknak sikerült megoldaniuk az agydaganatok kezelésének egyik legnagyobb problémáját: sikerrel juttatták át a készítményüket a vér-agy gáton, így a szer egyből megtámadta a rákos sejteket.
A kutatók szerint érdemes lenne a tengerek mélyét alaposabban átnézni olyan anyagok után, amik segíthetnek legyőzni az antibiotikum-rezisztens baktériumokat. Ott ugyanis még nem nagyon keresgélt senki.
Úgy tűnik, nem az ember az egyetlen főemlős, mely növények nedveivel igyekszik kezelni a sebeit – egy indonéziai orángután is megfigyelték most ezt.
Több millió ember szenved olyan szembetegségben, amely könnyen vaksághoz vezethet. Ausztrál kutatók most egy különleges és hatékony neuroimplantátum kifejlesztésén dolgoznak.
Az Apple szerint a kevert valóságot megjelenítő szemüvege, a Vision Pro a jövőben jó szolgálatot tehet az egészségügyben. Most orvosok tették próbára.
Egy platinadarab eddig sosem látott öngyógyulását figyelték meg kutatók, és ez nagyon fontos lehet a jövőre nézve.
Két új gyógyszerrel jelentős eredményt értek el a kognitív hanyatlás kezelésében. Szakértők szerint az alkalmazásukkal jelentősen javulhat a betegek életminősége.
Mint a Terminátorban: hamarosan olyan robotok jöhetnek, amelyek szinte megtévesztésig hasonlítanak az emberekre. Ehhez járulhat hozzá a Stanford Egyetem munkatársai által kifejlesztett új, többrétegű, szintetikus bőr.
Egy amerikai kutatás eredménye szerint egy új terápiával jelentősen csökkenthető, vagy akár le is állítható a myeloma multiplex nevű betegség fejlődése azoknál is, akiknek más kezelés nem vált be.
A myEESZT alkalmazást letöltők bármikor ellenőrizhetik okostelefonjukon, milyen gyógyszert írt fel nekik az orvosuk, és azt is, hogy azt meddig tudják kiváltani.
Az amerikai Stanford Egyetem kutatói a bőrön is megtalálható baktérium, a Staphylococcus epidermidis genomját módosították, így nemcsak megtámadta a bőrrákot, de el is tüntette a tumort.
A dél-koreai Hanjang Egyetem kutatói egy mágnessel irányítható robotot fejlesztettek, amit az érbe kell befecskendezni, és ami segít felszámolni az abban lévő elzáródást.
Ficzere Ferenc példája mutatja, hogy sosem késő valami teljesen újat elkezdeni.
Ma még viccesen hangzik, hogy valakit egy akkumulátor lenyelésére bíztatnak, azonban a jövőben ez a kérés már komolynak számíthat az orvoslásban.
Az amerikai kutatóknak sikerült összefüggést találniuk az agy egy bizonyos régiójának aktivitása, valamint a depresszió mértéke között. A terápiás alkalmazástól viszont még messze vagyunk.