Az észak-koreai hackerek lassan az atombombánál is veszélyesebbek
A rezsim ellenségeinek támadása mellett már a pénzszerzés is céljuk az észak-koreai hackereknek, akik fiatalkoruktól alapos képzést és az elitnek kijáró ellátást kapnak.
A rezsim ellenségeinek támadása mellett már a pénzszerzés is céljuk az észak-koreai hackereknek, akik fiatalkoruktól alapos képzést és az elitnek kijáró ellátást kapnak.
A legújabb kutatások megdöbbentő dolgot tártak fel: több száz, a legnépszerűbbek között számon tartott weboldal kémkedhet a felhasználók után: rögzítenek minden billentyűleütést.
Az internet sötét bugyraiban elképesztően sok felhasználónév és jelszó kering – mutatott rá egy tanulmány, amelyet a napokban publikáltak.
Egy amerikai biztonsági cég lávalámpákban vélte megtalálni az igazán megbízható titkosítás kulcsát.
A BKK volt vezérigazgatójának Facebook-oldalát múlt pénteken törték fel hackerek. Vitézy Dávid az oldalt újra használhatja már, de a korábbi posztjai elvesztek.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökséget (NSA) sújtó rendszeres kiszivárogtatás hatására megrendült a kémszervezetnél dolgozók morálja és lelassultak a hírszerző akciók is. A The New York Times szerint még mindig nem tudni, hogy az NSA-tól kikerült adatokat hackerek szerezték meg, vagy a cégnél dolgozó kémek szivárogtatták ki azokat.
Legalább 90 esetben változtatott érdemjegyeken az iowai egyetemista, mielőtt lebukott volna. Esete ismét rámutat a kétlépcsős hitelesítés fontosságára.
A rezsim ellenségeinek támadása mellett már a pénzszerzés is a céljuk az észak-koreai hackereknek, akik fiatalkoruktól alapos képzést és az elitnek kijáró ellátást kapnak.
Meghackelték szombat délután a cseh parlamenti választások eredményének követésére szolgáló weboldalakat.
Egy biztonsági kutató aggasztó dolgot derített ki az iOS-es Uber appról. Az Apple még nem reagált.
Egyre több webhelynél fordul elő, hogy az üzemeltetők tudta nélkül a hackerek egy furcsa kódot helyeznek el az oldalon. Sőt, mostanában néha maguk az üzemeltetők is be-beillesztetik a számukra pénzt generáló, a felhasználónál viszont géplassulást eredményező kódot.
Nem is kell paranoiásnak lenni ahhoz, hogy attól féljünk, valamelyik weboldalról illetéktelen kezekbe kerül az e-mail-címünk. Megmutatjuk, hogyan ellenőrizhetjük pillanatok alatt ezt az ijesztő lehetőséget.
Észak-Korea megszerezhette azokat a műveleti terveket, amelyet Dél-Korea az amerikaiakkal közösen dolgozott ki egy háború esetére – legalább is ezt állítja egy dél-koreai képviselő a dél-koreai védelmi minisztériumra hivatkozva.
A hackerek az orosz kormánynak dolgoztak, és kifejezetten titkosított dokumentumokat loptak el.
Megfélemlítésül és trójai falóként szolgálhat, hogy Oroszországból NATO-katonák mobiljait hackelik. Időben észrevették az akciókat, így léphetnek ellene.
Ma már nemcsak a számítógépeinket és telefonjainkat, hanem a járműveinket is félthetjük a kibertámadásoktól.
A szövetségi választási bizottság vezetője közölte, hogy tudnak a gondokról, dolgoznak megoldásukon, és kizárt, hogy bárki is manipulálni tudja a végeredményt.
Magyarországra is került azokból a pacemakerekből, amelyekről nemrég kiderült, egy szoftverhiba miatt a hackerek képesek módosítani a működését. A Semmelweis Egyetemtől megtudtuk: 1200 készülék van az országban, és mindet be is ültették betegekbe.
Magyarországon is beültethették azokat a szívritmus-szabályozókat, amelyeket az Egyesült Államokban most a feltörhetőségük miatt visszahívtak. A biztonsági hibákat eddig nem használták ki rosszindulatú hackerek, ennek lehetősége miatt rendelték el új szoftver telepítését a készülékeken.
A St Jude Medical gyártmányú szívritmus-szabályozók felett hackerek vehetik át az uralmat és életveszélyes hibát okozhatnak – állítja egy ilyen hibák vizsgálatára szakosodott cég, ezért most minden pácienst visszahívnak, hogy javítsák a hibát a készüléken.