Brit védelmi minisztérium: A Kígyó-szigetért folytatott harcok tétje a Fekete-tenger észak-nyugati részének ellenőrzése
Az ukránok sikerrel támadták az orosz légvédelmet, illetve az utánpótlást szállító hajókat.
Az ukránok sikerrel támadták az orosz légvédelmet, illetve az utánpótlást szállító hajókat.
Komoly harcok dúltak az éjszaka az ukrán főváros környékén.
Az oroszok számára óriási stratégiai fontossággal bír a város, így nem engedhetik meg maguknak, hogy ne vegyék be.
A szakértő szerint Magyarország elleni támadástól azonban nem kell tartani.
A gép roncsait egy a hosztomeli repülőtéren forgató orosz stáb mutatta be.
Megnyúltak a vonalak, így lelassultak az orosz hadműveletek Ukrajnában egy hét háború után. Az oroszok azonban már ott vannak számos ukrán város alatt. Azt még nem tudni, hogy el is foglalják-e őket, de ha kitartanak az ukránok – akikben még mindig magas a harci kedv – erre lehet számítani. Lengyel elemzők értékelik az orosz-ukrán háború hadi eseményeit napról-napra.
A segélyszállítmányok rendben megérkeznek a városba, a védők pedig tartják állásaikat.
Magomed Tusajev tábornok a Hosztomel környékén dúló harcok során vesztette életét.
Túry Gergely felvételei.
Orbán Viktornak évtizedek óta lételeme a küzdés, a vetélkedés, sőt jó ideje ez már harc és háború. Támadó középpályásból vezénylő tábornokká vált, és nem fárad bele: ellenzékben és kormányon is vélt vagy valós ellenfeleiből kovácsol politikai tőkét, szüntelenül „lőporfüstöt szagol”. Összegyűjtöttük Orbán és a Fidesz régi és új ellenségeit, hogy lássuk, ki áll nyerésre a csatákban.
A kormány ezzel próbálja elejét venni a napok óta tartó összecsapásoknak.
Az Afganisztán szinte teljes egészét villámgyorsan visszafoglaló tálibok bejelentették, megindították a támadást az utolsó, még meg nem szállt terület, a Pandzsir-völgy ellen. A szélsőséges iszlamista tanokat hirdető mozgalom kemény fába vágja a fejszéjét, a völgyet ugyanis évszázadok óta senkinek sem sikerült tartósan ellenőrzése alatt tartani. Az intő jelek már látszanak, az első tálib offenzívát visszaverték a védők.
A 2014 óta dúló polgárháborúban több mint százezren vesztették életüket, és milliók váltak földönfutóvá.
Egyetlen fontos ígéretét sem sikerült betartania Abiy Ahmed etiópiai miniszterelnöknek: a gazdaság – részben a koronavírus-járvány miatt – pang, a 110 milliós országban élő etnikai csoportok közötti béke nem állt helyre, és a demokratizálási folyamat is megrekedt. A kormányfő most a Tigré tartomány elleni katonai akcióval igyekszik megmutatni, ő az úr az országban, ám politikája az egész térséget destabilizálhatja.
Az örmény és az azeri fél szerint is messze a békemegállapodás lehetősége.
Rakétatámadás érte a székesegyházat, megsérült három újságíró is a támadásban. A hegyi-karabahi hatóságok szerint eddig 140 ezren menekültek el a térségből és négyszázan estek áldozatul a harcoknak.