Nagy bajban van a NASA 12 milliárdos űrszondája
A Holdra tartó szonda hőmérsékleti problémákkal küzd, és a napelemeit sem tudja rendesen használni.
A Holdra tartó szonda hőmérsékleti problémákkal küzd, és a napelemeit sem tudja rendesen használni.
A mérnököknek alig 24 óra leforgása alatt sikerült megoldaniuk a kommunikációs problémát a Capstone-nal.
A LADEE nevű holdszonda nemcsak munkájával, hanem már az indulásával is hírnevet szerzett magának. És egy békának is.
A tudósok a kínai Csang'o-5 holdszonda által rögzített adatokat vizsgálták, ami egy nagyobb kőzetet elemzett a Hold felszínén.
A kínai állami televízió közzétette azokat a képsorokat, amelyen a Csang'o-5 keddi landolását, valamint a mintavételi folyamatokat láthatjuk.
2–4 kilogrammnyi kőzetet hoznának vissza a Földre a kínai űrkutatók.
Amennyiben sikerrel jár, Kína lesz a harmadik ország, amely mintákat tudott venni a Hold felszínéről a Szovjetuniót és az Egyesült Államokat követően.
Azt még nem tudni, mi okozhatta az indiai Vikram modul meghibásodását, de a NASA szerint az egység fékezőrendszere mondhatta fel a szolgálatot.
Munkába állt a Hold közelében az indiai Csandrajáan–2 szonda, amely meg is küldte első felvételeit égi kísérőnk felszínéről.
Kínai kutatók rekonstruálták a Hold távoli oldalán a világon elsőként landoló Csang'o-4 űrszonda leereszkedését.
Percek voltak hátra a leszállásig, amikor megszűnt a kommunikációs kapcsolat a Csandraján-2 holdszonda Vikram nevű egységével.
Nem adja fel Izrael a holdra szállás tervét a kudarcba és törmelékbe fulladt első próbálkozás után. Beresit 2 néven új űrszondát építenek – jelentette be az első holdszonda építését nagyrészt finanszírozó Morris Kahn dél-afrikai–izraeli üzletember.
A Földre visszatérni képes holdszondát küldenek az űrbe Kínából – jelentette be a nemzetvédelmi tudományos, technológiai és ipari hivatal.
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) felbocsátott egy szondát péntek este Virginiából a Hold atmoszférájának tanulmányozására.