Zacher: Tiszta a lelkiismeretem, és jól érzem magam
Először szólalt meg élő adásban Zacher Gábor, mióta távozott a Honvédkórházból.
Először szólalt meg élő adásban Zacher Gábor, mióta távozott a Honvédkórházból.
Zacher Gábor főorvos fölmondása után javult a helyzet a Honvédkórházban, de a Budapesti Orvosi Kamara szerint továbbra is sürgős beavatkozásra van szükség a kórházban, mert a helyzet a betegek ellátását is veszélyezteti. A honvédelmi államtitkár korábban arról beszélt, az egészet csak az ellenzék fújja fel.
A Honvédelmi Minisztérium államtitkára szerint a migrációs fenyegetés továbbra is valós, az egészségügyben viszont csak „műbalhé” folyik, amit az ellenzék gerjeszt.
Egyeseket alacsonyabb bérekkel, másokat pedig munkanélküliséggel riogattak, ezért vállalják ismét a túlmunkaszerződést.
Legalábbis ezt ígéri a rezidensek szakszervezetének vezetője. Papírt még nem látott róla, de "hallotta".
Életveszély, ötös számú vágóhíd a Honvédkórházban: Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő, szakorvos, a magyar egészségügy elkötelezett ostorozója sötéten látja a jövőt Zacher Gábor távozása és a kórházban általa ismert állapotok kialakulása után.
A Honvédkorház sürgősségi osztályának volt vezetője szerint csak akkor fog megjavulni a magyar egészségügy, ha bedől a rendszer, és ehhez most közel vagyunk.
Zacher Gábor a mai nappal adta be felmondását, tervei szerint október végéig dolgozott volna a kórházban. A miniszter máshogy döntött.
Megkérdeztük a Honvédelmi Minisztériumot, mit szólnak Zacher fölmondásához, sikerült árnyalniuk a képet. Közben Zacher Gábortól megtudtuk azt is, a miniszter felmentette a felmondási ideje alól, így ma éjfélig dolgozik a kórházban. Arra nincsen csak válasz, mi lesz a sürgősségi osztályra érkező betegekkel.
Zacher Gábor délelőtt mondott fel a kórházban, két hónapig még maradt volna. Délután a miniszter úgy döntött, éjfélig kell csak maradnia, felmentette a felmondási idő kitöltése alól. Zacher közben nagyon súlyos kritikát fogalmaz meg a sürgősségi osztályról: azt mondja, a minimumfeltételeket sem tudják teljesíteni.
Eddig sem volt rózsás a helyzet a legnagyobb sürgősségi centrumban, de most 112 orvos intett be, mert nem fizették ki a túlmunkájukat. Ha átlagot számolunk, durván 11,2 milliót spórolhatott a kórház a lépéssel, ami a betegellátást veszélyeztetheti. A Honvédelmi Minisztérium szerint viszont nincs semmi gond.
A lépés miatt biztosan nehezebb lesz megszervezni a munkát az előre fixált műtéteknél, emiatt a várólisták is hosszabbodnak.
Az orvost vesztegetés elfogadása miatt vádolták meg.
Trombózisgyanúval került egy olasz fiatal a Honvédkórház sürgősségi osztályára, vele volt egy magyar tanárnő is, aki leírta kálváriájukat. Az kiderült, nem trombózis, de a gyulladás okára nem jöttek rá. Milánóból hamarabb a kórházba ért egy tanárnő, mint hogy a páros elhagyta volna a magyar kórházat.
A Honvédkórház sürgősségi osztályát vezető Zacher Gábor szerint sem az orvosok, sem a betegek nem kezelik megfelelően a sürgősségi ellátást, vannak indokolatlanul ott megjelenő vagy beutalt betegek is. Azzal egyetért, hogy javítani kell az orvos-beteg kommunikáción, de azt mondja, nagyon nehéz minden beteget minden pillanatban megfelelően tájékoztatni, "főleg hajnali négykor".
Nyílt levélben no go zónának kiáltotta ki a budapesti Honvédkórház sürgősségi osztályát Mateisz Erzsébet háziorvos, miután elhunyt egy betege. Elmondása szerint a 79 éves asszonyt először nem látták el megfelelően a sürgősségi osztályon, noha orvosi beutalóval vitték be. Másnap hiába vitték újra be, de már nem tudták megmenteni az életét. Mateisz Erzsébet kérte az eset kivizsgálását, de azt állítja, lepattant mind a kórházról, mind az orvosi kamaráról. És mint kiderült, lepattant volna a kórházat fenntartó Honvédelmi Minisztériumtól, akik szintén azzal érvelnek, nem megfelelő helyről érkezett a panasz. Az viszont szerintük nem igaz, hogy az idős asszonyt nem látták el megfelelően.