Hirdetőtáblákat helyezhetnek el az űrben
Ha van még hely, ahol eddig nem jelentek meg reklámok, az az űr. De hamarosan ott is lesznek ilyenek.
Ha van még hely, ahol eddig nem jelentek meg reklámok, az az űr. De hamarosan ott is lesznek ilyenek.
A SpaceX hordozórakétája 2024-ben indulhat el az Europa felé.
Kína felbocsátotta első teherűrhajóját az épülő űrállomására.
Az SLS az Apolló-korszak Saturn-V hordozórakétájánál is erőteljesebb. Ha minden jól megy, ez repíti majd az űrhajósokat a Holdra.
Több műholdat, köztük egy kísérleti 6G-s technológiával felszerelt szerkezetet is az űrbe küldött Kína. A tervek szerint az 6G az 5G-nél is százszor gyorsabb adattovábbításra lesz képes.
A Boeing gyártotta Starliner a felesleges kiadásoktól igyekszik megóvni a NASA-t, de egyelőre el sem tudott indulni.
Legtöbben nem is gondolják, mennyi űrtörmelék hullik vissza a Földre. Az óriási mennyiség mellé persze érdemes odatenni azt az értéket is, mennyi az esélye annak, hogy valakit eltalál egy űrszemétdarab. Mindenesetre kutatják, hogyan okozhatna minél kevesebb kárt az űrszemét, az egyik megoldás pedig erősen hasonlít egy tábla csokira.
Több floridai is videóra vette, ahogy a hajnali égboltot egy különleges, világos csóva szelte ketté.
Kudarccal végződött csütörtök reggel egy Vega típusú hordozórakéta indítása fedélzetén az Egyesült Arab Emírségek Falcon Eye 1 nevű katonai műholdjával a Francia Guyanában levő kourou-i űrközpontból.
A hordozórakéta egy Glonassz-M műholdat szállított.
Megmutatta Elon Musk, hogyan néznek ki azok a szatellitek, amelyek a Starlink-projekt részeként ingyenes internetet biztosíthatnak majd a Föld körül. Első körben hatvanat küldenek fel belőlük, de a teljes hálózat a tervek szerint ezrekből áll majd.
Az eredeti tervek szerint a Capa Canaveral bázis egyik pontján kellett volna landolnia a Falcon 9-es rakétának, ehelyett viszont a vízbe zuhant.
Felbocsátották hétfőn a kazahsztáni Bajkonurban a Szojuz MSZ-11 orosz űrhajót. Az asztronauták 194 napot töltenek fent.
Hivatalos információk hiányában eddig csak tippelni lehetett, mi vezetett az űrhajósok október eleji kényszerleszállásához. Most azonban már tudni, mi volt a gond a Szojuz rakétájával.
Az első vizsgálatok szerint a hordozórakéta első fokozatának egyik eleme ütközött a második fokozattal. A baleset kihat a Nemzetközi Űrállomáson zajló munkára is.
Elon Musk űrcége, a SpaceX ezúttal egy argentin műholdat juttatott célba a Los Angelestől északra fekvő Vandenberg légitámaszpontról. A küldetés nemcsak sikeres volt, de minden eddiginél látványosabb is.
A SpaceX Falcon 9-es típusú hordozórakétáján útnak indították Floridából az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA új exobolygóvadász űrszondáját.
Látványos felvételeket tett közzé a világ legnagyobb űrrakétájának felbocsátásáról a SpaceX.
Gyakorlatilag három Falcon 9-es rakétát jelent egyben a Falcon Heavy, amelynek kipróbálását a SpaceX négy éve halogatja. Most végre összejött az első teljes körű statikus teszt, és úgy tűnik, minden adott a novemberi kilövéshez.
A Falcon 9 hordozórakéta tizennegyedik sikeres landolását ünnepli a SpaceX, de ebből a sikerből a NASA is profitál, ugyanis fontos rakományt szállított a Nemzetközi Űrállomásra.