#iskola






Az iskolán tető sincs, de a tankerület szerint továbbra is alkalmas a tanításra
 

Az iskolán tető sincs, de a tankerület szerint továbbra is alkalmas a tanításra

Az ország legjobb gimnáziumai között tartják számon a gödöllői Török Ignác Gimnáziumot, ahol idén úgy indult a tanév, hogy az épületen még javában felújítások zajlottak, most épp tető sincs az épületen. A nagy esőzések ellen a fólia nem volt megoldás, hétfőre a falakból, a konnektorokból is folyt a víz, a gyerekeket azonnal haza kellett küldeni. A pedagógusok már augusztusban kérvényezték, hogy áttérhessenek digitális távoktatásra, de ezt egyelőre nem engedélyezik a gimnáziumnak. Az igazgató már elhasználta saját hatáskörében elrendelhető szabadnapkeretét, ma is a penészes, vizes, építési területnek számító épületben tanult több száz diák – már akiket a szüleik elengedték.








Időnként meg lehetne kérni diákokat, hogy tanítsák a tanárt
 

Időnként meg lehetne kérni diákokat, hogy tanítsák a tanárt

Bár aggasztónak tűnő változásokat látunk a mai gyerekeken, a tanároknak és szülőknek nyitni kellene a Z generáció tagjai felé, és nem démonizálni őket. El kell fogadni és meg kell érteni őket – mondja Bereczki Enikő ifjúsági és generációs szakértő, a Rejtélyes Z generáció című kötet szerzője. Szükség van-e még iskolára? Biztosan jó-e a folyamatos multitasking? Van-e pozitív hatása a gyerekekre a videójátékoknak? Interjú.






„Úgy néztek rám a kollégák, mint a véres rongyra
 

„Úgy néztek rám a kollégák, mint a véres rongyra" – a tanárok között is széthúzás van a tüntetések miatt

Hétfő reggel az ország több helyén tiltakoztak pedagógusok az alacsony bérek, a drasztikus tanárhiány,és a sztrájk lehetőségének kiüresítése ellen, illetve a miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesének felmentése miatt. Akik részt vesznek a polgári engedetlenségben, azt gondolják, akciójuk mintát mutat a társadalomnak, üzenetüket, hogy nagy a baj, sokan megérthetik.