Vigyázat, csúnyán becsaphatja az egyik legnépszerűbb jelszómenedzser
Veszélyben lehetnek azok a felhasználók, akik az egyik legnépszerűbb jelszókezelőre bízták jelszavaikat.
Veszélyben lehetnek azok a felhasználók, akik az egyik legnépszerűbb jelszókezelőre bízták jelszavaikat.
Az internetfelhasználók közel fele elismerte, hogy megosztotta már jelszavait valakivel, vagy mások számára is látható helyen tárolja azokat, derült ki a Kaspersky Lab legutóbbi felméréséből. Ez az adat jól mutatja a kiberhozzáértés hiányát.
A Google most teszteli jelszó-helyettesítő megoldását, ami egyszerűbbé és biztonságosabbá teheti a hozzáférést a szolgáltatásaihoz.
Ha nem szeretné, hogy okostelefonján bárki megnyithasson egyes alkalmazásokat, akkor ezzel az arc- és hangfelismerő módszerrel levédheti a másra nem tartozó üzeneteket és fájlokat tartalmazó szolgáltatásokat.
Eddig úgy tűnt, jó helyen vannak a jelszavaink a jelszómenedzsereknél. De kiderült: ezeknél sincs 100 százalékos biztonság.
Jó hírrel szolgálhatunk azoknak, akik szeretnének egy jól működő jelszómenedzselő szolgáltatást használni mobiljukon, az egyik legjobbhoz ilyen alkalmazást ugyanis mostantól ingyenesen lehet letölteni.
Az alábbi ingyenes webszolgáltatás az eddigieknél biztonságosabb jelszókészítési lehetőséget kínál, ráadásul meg sem kell jegyeznünk ezt a jelszót, mégis hatékonyan védi hozzáférésünket.
Minden eszközén használhatja azt az ingyenes, könnyen használható és biztonságos szolgáltatást, amellyel jelszavait tárolhatja, újakat generálhat, sőt jegyzeteit is titkosíthatja. Csak egy jó jelszó kell hozzá, amit sosem felejt el.
Megtámadták az egyik legnépszerűbb jelszómenedzser szolgáltatást, és ha valaki ezt használta, érdemes lesz mesterjelszót váltania.
Az alábbi online szolgáltatás pillanatok alatt kideríti, milyen zsákmányra lelhet egy hacker az ön e-mail fiókjában.
Napjainkra a hagyományos felhasználónév és jelszó kombináció egyre kevesebb védelmet jelent, mivel nehéz biztonságban tartani és biztonságosan használni ezeket az adatokat. Hiába kapnak el egy-egy hackert, aki bejelentkezési adatokat lop el, ha rögtön kettő lép a helyére szofisztikáltabb módszerekkel. Vannak szakértők, akik szerint a jelszavas rendszerrel önmagában nincs nagy biztonsági probléma, de kell mellé még valami más.
Tízmillió felhasználónév-jelszó párost tett közzé egy biztonsági szakértő. Ellopni mások lopták el őket, ő csak összegyűjtötte az interneten bárki számára elérhető forrásokból. Megmutatjuk, hogyan ellenőrizheti, hogy érintett-e – ha igen, azonnal cseréljen.
Elkészült a tavalyi év legrosszabb jelszavait összefoglaló lista.
Ideje beállítani a kétlépcsős azonosítást a Dropbox felhasználóinak, ha nem akarják, hogy a hitelesítő adataik kikerüljenek a netre.
Ötmillió gmailes felhasználónevet és jelszót tettek közzé egy orosz Bitcoin fórumon. A Google szerint a lista nem frissen ellopott adatokat, hanem az elmúlt évek alatt feltört és lehalászott információkat tartalmaz. Bár sok jelszó már elavult lehet, a biztonság kedvéért mutatunk egy oldalt, ahol bárki megnézheti, hogy a saját e-mail címe is érintett-e.
Legyen nyolc karakter hosszú, legyen benne nagybetű, kisbetű és szám? Tudunk jobbat, sokkal jobbat.
Több biztonsági szakértő és nagy technológiai vállalat is arra kéri a felhasználókat, változtassák meg jelszavaikat mindenhol, miután fény derült egy rengeteg webes szolgáltatást érintő, két éve létező komoly biztonsági hibára. Olyan népszerű vállalatok oldalai és szolgáltatásai is érintettek, mint a Facebook és a Google.
A weboldalak nemrég kiderült titkosítási hibája miatt e-mailünkhöz hozzáférve más oldalak bejelentkezési adatait is megszerezhették. Érdemes módosítani a banki jelszavainkat is.
Több millió e-mail címet és jelszavat loptak el Németországban. A megszerzett e-mail cím és jelszó adatpárok révén folyamatosan követnek el visszaéléseket, például kéretlen levelek továbbítására használják őket.
A SlickLogin az eddigi hangazonosítási módszerektől eltérő, de hangon alapuló jelszóhelyettesítő szolgáltatást fejlesztett. Az ötlet nagyon jó, mostantól a Google viszi tovább.