Rogán Antal jelezte, hamarosan erős kampányba kezd a kormány LMBTQ-témában
A miniszterelnök kabinetfőnöke szerint minél több embernek kell elmennie a a „gyermekvédelmi” népszavazásra.
A miniszterelnök kabinetfőnöke szerint minél több embernek kell elmennie a a „gyermekvédelmi” népszavazásra.
Húsz éve még az volt a nagy hír, hogy az eredetileg tervezettnél majdnem 1400 forinttal többel nő az átlagnyugdíj a választás előtt, most viszont már ezermilliárdos nagyságrendű pénzt oszt szét a kormány a választást megelőző hónapokban. Összegyűjtöttük, hogy az elmúlt évtizedekben milyen pluszjuttatásokat, adócsökkentéseket kínáltak az épp hatalmon lévők a kampányban.
Varázsütésre felszámolja a korrupciót, helyreállítja a sajtószabadságot és felzárkóztatja az elesetteket – így ajánlja magát kormányfőnek Márki-Zay Péter. De mit érnek a szavak?
A Fidesz képtelen változtatni a hétvégén csúcsra járatott, Gyurcsány Ferencre felépített kampányán, hiába semmi köze a DK elnökéhez Márki-Zay Péternek, akit még Orbán Viktor is jobboldalinak tart.
A Gyurcsány-szál ebből sem maradt ki.
Európában ősszel csak a német pártok fordítottak több pénzt kampányfilmjeikre, mint az ellenzéki előválasztásban közvetlenül nem is érdekelt Fidesz. A számok elemzéséből az is kiderül: a Momentum többet áldozott Márki-Zay Péter kampányára, mint a jelölt politikai hátországa.
Karácsony Gergely az ellenzéki összefogás reklámarcából a vesztesévé vált. Talán annak is szerepe volt ebben, hogy látszólag ugyanolyan ambíciómentesen vágott bele az egészbe, mint a 2018-as választások előtt.
Mindössze egy hetet kaptak az ellenzéki szavazók, hogy az előválasztás második fordulójában kiválasszák az összefogás miniszterelnök-jelöltjét, ám Dobrev Klára, Márki-Zay Péter, valamint a mögöttük álló pártok összessége egy teljes kampányidőszakot sűrített be hét napba, már ami a fordulatokat és a drámát illeti. Az előválasztás utolsó napjára összeszedtük mindazt, amit az elmúlt héten megtudtunk a miniszterelnöki aspiránsok céljairól, vitakészségéről, az őket támogató szervezetekről, és arról, mennyire tudják sárdobálásban is felvenni a harcot a Fidesszel.
A Jobbik elnöke Orbán nyugdíjemelős videójára reagált.
Szintet lépett az átadások műfaja a kampányban.
A húsz évvel ezelőtt a zuglói Tóth Csabával is politikai balhékba keveredő, de Lázár Jánossal is parolázó szegedi politikus pont egy billegő körzetben állna rajtkőhöz.
Buszoztatták is a szavazókat, de úgy tűnik, az Országos Előválasztási Bizottság szerint nem gond.
A botrányokból igyekeztek kimaradni, de az országjárást csúcsra járatták a péntek este vitára készülő miniszterelnök-jelöltek az előválasztás első hetében: a döcögős rajt után több százezer ember ment el választani, az öt jelölt pedig országszerte jelen volt a helyszíneken. Karácsony lekörözött mindenkit a kampányköltésekkel, Fekete-Győr mindenbe beleállt, Jakab viszont az antihős szerepét töltötte be az első forduló első felében.
A június eleji egri fórumon tört ki balhé.
A miniszterelnök felszólalásával kezdődik ma a Parlament őszi ülésszaka, de az Orbán-beszéd nemcsak a politikai szezonnyitóra hangol, hanem kijelöli a 2022-es kampány fő csapásait is. Ősszel bőven lesz gyurcsányozás, brüsszelezés és LMBTQ-propagandázás, a nemzeti konzultáció nyomán pedig újabb kormányzati döntések is várhatók.
Kollégánk szerint azonban szerény az érdeklődés: mindössze hetvenen lehettek.
Szél Bernadett független országgyűlési képviselő és az utca emberei is rázzák a klipben.
„Hiszünk a történetek teremtő erejében és azt üzenjük mindenkinek, hogy képes változtatni” – mondta Kapronczay Stefánia, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvezető igazgatója a szervezet csütörtök esti díjátadóján.
Kocsis Máté szerint így olcsóbb.