Egy párt már visszafizette a kapott kampánytámogatást
A Munkáspártról van szó, a kamupártokon viszont valószínűleg nem lehet majd behajtani az összeget.
A Munkáspártról van szó, a kamupártokon viszont valószínűleg nem lehet majd behajtani az összeget.
Egy nap alatt újabb 7 milliót adtak össze a párt vezetőinek a kampánytámogatás visszafizetésére.
Semmi közük nincs azoknak az összegeknek a valósághoz, amennyit a pártok saját bevallásuk szerint elköltenek a választási kampányra. Húsz éve látszik, hogy a rendszerben kontroll nélkül folynak el a milliárdok, de a pártok megakadályozzák, hogy tenni lehessen ez ellen.
Más pártok politikusai is küldtek nekik pénzt.
Sokan megmozdultak, hogy segítsék az Együttet abban, hogy vissza tudja fizetni az elbukott kampánytámogatást.
Az elnökségnek vissza kell fizetnie a kampányra kapott közel 200 millió forintos állami támogatást. Juhász szerint öt ember lakása, egzisztenciája, családja van veszélyben, de nem adják fel.
Mivel a párt listás eredménye nem érte el az 1 százalékot, a vonatkozó törvény szerint vissza kell fizetnie a kampányra kapott támogatást. A helyzetet súlyosbítja, hogy az Együttnek 25 milliós bankhitele is van, amelyet hamarosan szintén el kell kezdenie törleszteni.
Hiába szigorították a kampányfinanszírozás szabályait, a választási irodának nem lett könnyebb a dolga, temérdek induló próbál rajthoz állni áprilisban. Ez a demokrácia fokmérője is lehetne, de nem elsősorban erről van szó, csábíthat az egymillió forint is, és hát ne feledjük azt a mondás sem, hogy oszd meg és uralkodj.
A Demokrata Párt korábbi vezetője azt állítja, Clinton a pártot illető pénzeket használt saját kampányára, holott ennek ellenkezőjéről szólt a titkos paktum.
A tavalyi választások során több törpe- és kamupárt visszaélt a számukra biztosított kampánytámogatással a Népszabadság szerint, több esetben már nyomozás zajlik. A pártok, például Seres Mária Szövetségesei összesen 630 millió közpénzt is kiszivattyúzhattak az államtól, amivel nem tudnak elszámolni.
Százmilliókat dobott ki a költségvetés tavaly zugpártok kampánytámogatására. A szabálytalanul felhasznált pénzek visszaszerzésére alig van remény.
Százmilliókat dobott ki a költségvetés a zugpártok kampánytámogatására tavaly – írja az e heti HVG. Szili Katalin pártja esetében például minden egyes szavazójuk eléréséért 27 ezer forintot fizettünk a közösből.
Összesen 5,8 milliárd forint kampánytámogatást kap a 18, országos listát állító párt, a Vastagbőr blog kérésére a Magyar Államkincstár megküldte a részletezett adatokat is. Az összeg attól függ, hány egyéni jelöltje van az adott pártnak, a teljes összeget csak a négy parlamenti erő érte el, a második kategóriába is csak két párt került. Az egyéni jelöltek ezen kívül kapnak még fejenként egymillió forintot kincstári kártyán, de azzal el kell számolni, illetve vissza kell fizetni, ha nem érnek el kétszázalékos eredményt.
A leleményes magyarok hamar megtalálták a kiskaput az új választási rendszerben, amely jelentős összegekkel jutalmazza az indulni képes jelölteket és pártokat. A jelölés múlt heti lezárása óta szivárognak a hírek állítólagos csalásokról, átmásolt ajánlóívekről, olvasóink segítségével pedig most be tudunk mutatni egy konkrét gyanús esetet, választási bizottsági határozatokkal alátámasztva. Igaz, a Gödöllőn próbálkozó három párt nem járt sikerrel, és feledékenységük miatt még ők jönnek milliókkal az államnak.
Sosem volt még ennyi országos lista és jelölt a választásokon: az atlatszo.hu kiszámolta, hogy a "báb- és bizniszpártok" elszaporodása pontosan mennyibe kerül az országnak.