Elon Musk hatalmas összeget tolt Donald Trump kampányába
Musk az egyedüli adományozója annak a szervezetnek, amely a csatatérállamok Trump-szavazóit próbálja mozgózítani.
Musk az egyedüli adományozója annak a szervezetnek, amely a csatatérállamok Trump-szavazóit próbálja mozgózítani.
A közvéleménykutatók szerint kiélezett a verseny Donald Trump és potenciális kihívója között.
Magyarország jövője és a magyar társadalom szuverenitása iránt elkötelezett erők léte többek között attól függ, hogy eljut-e hozzájuk éltető külső forrás, írja szerzőnk. Vélemény.
Mikroadományokból, a jogszabályok szerinti zárt adománygyűjtő ládában összejött készpénzes támogatásokból állt össze Karácsony Gergely és az őt az előválasztáson támogató Kilencvenkilenc Mozgalom szerint a mozgalom számlájára befizetett 506 millió forint, amiről az ellenzék külföldi kampánytámogatásait vizsgáló titkosszolgálati jelentés írt.
Újdonságként tálalta a Rogán Antal alá tartozó szuper-titkosszolgálat friss jelentése, hogy a választások külföldi befolyásolása részeként a 21 Kutatóközpont közvéleménykutató cég 2,5 millió forintot kapott az Action for Democracyról. A cég elismerte, hogy kaptak pénzt, de egy kutatásra, és ezt már tavaly februárban maguk közölték.
A Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Mozgalom összesen 1,68 milliárd forint tiltott kampánytámogatást nyújtott a tavalyi választáson közösen induló 6 ellenzéki pártnak – állapítja meg az Állami Számvevőszék, amely büntetésként ennek a dupláját, 3,3 milliárd forintot készül kiszabni a pártokra, igazolva a kormányzat és a Fidesz „guruló dollárok” politikai vádját. A rekordösszegű büntetés után semmi pénze nem maradna a 6 ellenzéki pártnak a 2024-es választások kampányára.
A 2022-es parlamenti választás több képviselőjelöltjénél is szabálytalanságokat tárt fel az Állami Számvevőszék vizsgálata, az érintett összeg dupláját fizettették vissza velük. Mindhárman Fidesz-KDNP-s jelöltek voltak: Mészáros Lajos, Pánczél Károly és Pócs János.
Az Action for Democracy elnöke az újabb nyilvánosságra hozott titkosszolgálati jelentésre reagált.
Továbbra sem tudni, hogy miért kiált a Fidesz nemzetbiztonsági kockázatot, ugyanis a titkosszolgálat sem tudta eddig kideríteni, hogy pontosan honnan kapott pénzt a Mindenki Magyarországa Mozgalom és kértek-e azért egyáltalán cserébe valamit. A vizsgálatok még folynak, a parlamenti szakbizottság jobbikos elnöke most egy közbenső, minősítés alól feloldott jelentést hozott nyilvánosságra.
Azt kérte csütörtökön a Fidesz frakcióvezetője, hogy oldják fel a kérdéses külföldi támogatásokról szóló információk esetében a titkosszolgálatok által 2051-ig elrendelt titkosítást.
Zárt ülésen hallgatott meg tájékoztatást a titkosszolgálatoknál folyó tényfeltárásról a Márki-Zay–féle külföldi kampánytámogatások ügyében a nemzetbiztonsági bizottság, amely egyébként vizsgálatot nem rendelt el. A tájékoztatás rendszeres lesz, de részleteket a bizottsági elnök sem mondhat.
A Márki-Zay-féle milliárdos külföldi támogatás ügyében “a nemzetbiztonsági bizottságban még a baloldal is megszavazta a vizsgálatot” – állította a kormányinfón Gulyás Gergely. Ám mivel zárt ülés volt, az információközléssel felmerülhet a minősített adattal visszaélés. A Miniszterelnökség szerint Gulyás nem sértett államtitkot; az illetékes állami szerv még nem válaszolt a hvg.hu kérdésére.
Az amúgy nem nyilvános nemzetbiztonsági bizottsági ülésén komoly vita alakult ki a Magyar Nemzet szerint.
A volt miniszterelnök-jelölt mozgalma az Egyesült Államokból kapott kampánytámogatást és állítja: egyelőre nem hívták meg az ügyben tartott nemzetbiztonsági ülésre.
Gattyán György Megoldás Mozgalmának 108 millió forintot kell visszautalnia az államnak. Kispártok egyéni jelöltjei és néhány független induló sem tudott ellenállni az ingyenpénznek, amit a többségük a gyenge eredménye miatt most fizethet vissza. Gődény György pártja csaknem 600 milliós kampánytámogatásra lett volna jogosult, de direkt nem vette fel.