Újra piacra dobták a walkmant, alig győzik gyártani a 2025-ös funkciókkal felturbózott magnót
Pillanatok alatt elkapkodták az első készletet abból a hordozható kazettás magnóból, amit a Maxell dobott piacra Japánban.
Pillanatok alatt elkapkodták az első készletet abból a hordozható kazettás magnóból, amit a Maxell dobott piacra Japánban.
Hogyan lett fitneszvilágbajnok, majd csinált edzőtermeket egy ország nappalijaiból? Milyen az optikája a 2000-es évek fogyasztóműsorainak mai szemmel? Mi kellett ahhoz, hogy a fitneszsportolókra ne bikinis kislányokként tekintsen a média? Ezekről beszélgettünk a hvg360 új műsorának bemutatkozó részében.
Limitált példányszámban adják ki az eddig sosem kapható, Save Mary című játékot az Atari 2600-hoz, melyet annak idején szokatlanul hosszú ideig fejlesztettek.
Nem számítottak rá, hogy valaki ennyit ad érte.
Nemcsak a bakelitnek nevezett hanglemez támad fel, hanem a húsz éve elfeledett magnókazetta is: a tavalyi évben – legalábbis Angliában – megduplázódtak az eladásai.
Találmánya villámgyorsan világsiker lett, több mint 100 milliárd darabot adtak el belőle.
Háromszor annyiért kelt el a Radiohead egy korai demókazettája, mint amire előzetesen számítottak.
Fél éven keresztül bele-belenyúlt a lemezkazettába.
Egy hongkongi cég úgy gondolja, vannak még, akik kazettáról hallgatnának zenét, a gyártó ezért egy különleges eszközt tervez piacra dobni, amely a modern technikából is merít egy keveset.
A Crosley nevű cég bevállalta, amit eddig nem sokan mertek megtenni: a retróhullámot meglovagolva újra kazettás rádiót dob a piacra.
A WebCassette nevű oldal pontosan annyit tud, amennyit a neve ígér: visszaidézi a Walkman legendás-sistergős hangzását. Retro élménynek tökéletes.
Európa utolsó magnókazetta-gyárának tulajdonosa elmeséli, miért lett újra menő a kazetta.
Összefestett bakelitlemez, kettétört vagy darabokra szedett kazetta - a zene nem mindig egy gombnyomásra van, állítja az amerikai kiskiadó, ami tulajdonképpen egy dadaista performansz.
Március 10-én kazetta-visszatekerő bajnokság lesz a Gödörben.
Éledezni látszik a zenei kazetták piaca. Miközben a CD-eladások zuhannak, a jó ideje ismét népszerű bakelitek mellett az elmúlt hónapokban erősödött a kazetták iránti érdeklődés is.
Emlékszik még azokra az időkre, amikor videózás közben megkereste a telefonkönyvben a tudakozó számát, hogy kiderítse, hol juthat hozzá a legmenőbb PDA-hoz? Pedig nem is kell olyan messzire visszamenni, a felsorolt tárgyak még 10-15 évvel ezelőtt is a mindennapjaink részét képezték, az olyan kifutott jelenségekkel együtt, mint a távirat, a CD vagy a tamagocsi.
Jobban tesszük, ha még időben felkészülünk a netadó utáni időkre. Elképzeltük, miféle lehetőségeink lennének a spórolásra, és hogy milyen régi szokásokat lenne érdemes újra feleleveníteni. Újjáélednek a kihalófélben lévő videotékák, ha már túl drága lesz torrentezni? YouTube helyett ismét eljön a válogatáskazetták ideje? Ideje kinyomtatni a Wikipediát? Időutazás a korlátlan internet előtti időkbe.
A Sony és az IBM által közösen fejlesztett szalagos kazettán 3700 Blu-ray lemeznyi adatot tárolhatunk.
A paksi atomerőműben kétezer darabbal bővült a kiégett fűtőelem-kazetták átmeneti tárolójának kapacitása, így az elég lesz a következő öt évre.