46 éve kiadott gépre jelenik meg most egy új játék

Limitált példányszámban adják ki az eddig sosem kapható, Save Mary című játékot az Atari 2600-hoz, melyet annak idején szokatlanul hosszú ideig fejlesztettek.

  • hvg.hu hvg.hu
46 éve kiadott gépre jelenik meg most egy új játék

46 év alatt sok víz lefolyt a Dunán, pláne a számítástechnika világában – a retro eszközök azonban reneszánszukat élik, ennek ékes példája az Atari 2600+ is, mely az eredeti 2600-as változat kissé modernizált köntösbe bújtatott kiadása. Most azonban az eredeti, több mint negyven éves konzolra is érkezett egy igazán különleges dolog, egy kazetta, amelyen a Save Mary nevű játék van – és már meg is indultak az előrendelések rá.

A játékot két évig fejlesztették, mely akkoriban örökkévalóságnak számított a jellemzően 6-9 hónap alatt lefejlesztett játékok között – de volt, ami 5-9 hét alatt elkészült.

46 év után felélesztik a legendás játékkonzolt, itt az Atari 2600+

A videójáték-piac legendás gyártója bejelentette az Atari 2600 újragondolt változatát. Az Atari 2600+ novemberben kerül piacra, és már az árát is tudni lehet.

A Save Maryt az a Tod Frye fejlesztette, aki Pac-Man és a Swordquest-sorozat ataris változatát is készítette, ám ez a játék már sosem lett kiadva a konzolhoz – eddig.

Ami a játékmenetet illeti, mint az már a nevéből is sejthető, egy Mary nevű lányt kell megmenteni, aki egy meredek kanyonban ragadt – mely folyamatosan telik meg vízzel. A mentéshez különböző módszerek állnak a rendelkezésünkre, írja az Engadget.

Atari

A játékot 60 dollárért lehet előrendelni, ezért jár hozzá egy ezüst gyűjtői doboz és egy színes kézikönyv is – a kazetta mellett, természetesen. Nem árt azonban gyorsnak lenni, a játékból ugyanis mindössze 500 darabot készítenek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?