Megújul a Kincsem Palota, látványos képeken a tervek
Felújítják a csodaló Kincsem (és gazdája) egykori otthonát a Belvárosban: az épület egyszerre lesz szálló, luxusotthon, rendezvénytér. Már megvannak a látványtervek is.
Felújítják a csodaló Kincsem (és gazdája) egykori otthonát a Belvárosban: az épület egyszerre lesz szálló, luxusotthon, rendezvénytér. Már megvannak a látványtervek is.
A honvédelmi miniszter módosította a vonatkozó rendeletet.
McLaren elektromos hajtás, egekig pörgő V10-es motor, futurisztikus hidrogénkaniszter a híres magyar versenylóról elnevezett sportkocsiban, melynek Kincsemhez hasonlóan Goodwood hozhatja el a világhírnevet. A sokat ígérő cég nyíregyházi származású, Svájcban élő vezetőjével beszélgettünk.
Visszatérnek a mozikba a Valami Amerika hősei. Herendi Gábor szerint a brand azért sikeres, mert a ritmusról, a hamis illúziókról és a látomásról szól.
Az Ambrus Attila történetét fiktív elemekkel bemutató filmben az a jó, hogy jókor gyorsít és lassít: az adrenalintól túlfűtött autós üldözések és rablások feszesek, a líraibb, az egyéni drámának megágyazó részek pedig indokoltan visznek el talán a vártnál több játékidőt. Antal Nimródról eddig is tudtuk, hogy jó rendező, de A Viszkissel amerikai munkáinak tanulságait is ügyesen hasznosítja. Ezzel pedig A Viszkis lett az a film, amely az idei nagy költségvetésű hazai produkciók közül igazán komolyan vette a magyar nézőket.
Két nap alatt majdnem húszezren látták Csupó Gábor musicaljét, a rég nem tapasztalt negatív kritikai fogadtatás ellenére. Vagy épp azért?
Több olyan magyar film közül is válogathattak a szavazásunkon résztvevők, amelyek igazi fesztiválkedvencnek számítanak, olvasóink több mint fele mégis egyetértett a győztesben.
Rekordszámú magyar film közül válogathat az Oscar-nevezésről döntő bizottság, de mi most arra vagyunk kíváncsiak, önök szerint melyikkel lenne a legnagyobb esélyünk.
Ha minden állami pénzzel gazdálkodó szervezet olyan jól működne, mint a Filmalap, még csodálatosabb hely lenne Magyarország – állítja az egyik legismertebb hazai filmproducer de hiába lépett nagyon jó útra, a kormány segítsége nélkül nem gyógyítható hosszútávon a magyar film. A Kincsem sikere szerinte azt mutatja, hogy jöhetnek a könnyed történelmi mozik, a Toldi-film pedig még mindig nem halott ügy.
A Tiszta szívvel már a világ 35 területén hódít, de a Kincsem, A martfűi rém és az 1945 iránt is nagy a nemzetközi érdeklődés.
Rég nem volt ekkora magyar mozisiker – most már több mint három hónapja hódít Herendi Gábor filmje.
Alig több mint két hónappal a premierje után már megdöntötte a bevételi rekordot Herendi Gábor filmje.
A színész nehezményezi, hogy a filmügyi kormánybiztos, aki nem akarta, hogy ő kapja a Kincsem főszerepét, a film sikere után sem adta jelét semmiféle elismerésnek.
Ezzel 2017 második legnézettebb filmje lett a magyar mozikban Herendi Gábor rendezése, amely három hét alatt szedett össze annyi nézőt, amennyiről a legtöbb magyar film teljes futása alatt is csak álmodozhat.
A magyar romantikus kalandfilmet még csak a szerdai nemzeti ünnep óta játsszák, de már 18 ezren nézték meg a mozikban.
A hatvanas évek óta nem készült ilyen látványos történelmi film Magyarországon, még ha a Kincsem nem is a tényszerűséget, hanem a szórakoztatást állítja középpontjába. Minden hibája ellenére egy szerethető közönségfilmet rendezett Herendi Gábor, a két főszereplőt, Nagy Ervint és Petrik Andreát pedig élvezet nézni a nagyvásznon. Az is adjon egy esélyt a filmnek, aki megijedt az előzetesektől – azokba ugyanis sikerült az összes kínos jelenetet belesűríteni.
Egy kivételes képességű ló kincset ér a lósportnak. Az átlagemberek is felkapják a fejüket a neve hallatán, többen mennek ki a versenyekre, erősödik az érdeklődés.
Herendi Gábor a Valami Amerika-filmekkel és a Magyar vándorral összesen több mint egymillió nézőt vonzott a moziba, most a 3 milliárd forintból készült Kincsem jövő heti premierjére készül. A rendező elmesélte, mi köze Guy Ritchie-nek a Kincsemhez, hogyan került Fluor-dal a 19. századi történetbe, és hogy mi lesz a Valami Amerika 3-mal. Interjú.