Minden idők legnagyobb bevételt hozó magyar filmje lett a Kincsem

Alig több mint két hónappal a premierje után már megdöntötte a bevételi rekordot Herendi Gábor filmje.

  • hvg.hu hvg.hu
Minden idők legnagyobb bevételt hozó magyar filmje lett a Kincsem

Két hónappal és egy héttel premierjét követően a Kincsem magyar film esetében még nem tapasztalt mérföldkőhöz érkezett: bevétele kedden átlépte az 500 millió forintos határt. Herendi Gábor népszerű filmje így már minden idők legsikeresebb magyar filmjének számít, és változatlanul vezeti az idei nézettségi listát a mozikban 374 537 látogatóval.

Bevételben ez rekordot jelent (inflációt és változó jegyárakat nem számítva), nézőszámban azonban jelenleg is a 10. helyen áll a rendszerváltás óta bemutatott magyar filmek között a Kincsem. Az első, megdönthetetlennek látszó helyen A miniszter félrelép áll 662 963 nézővel, Herendi filmjének pedig a Csak szex és más semmi közönségét kéne utolérnie, ami 437 638 nézőt vonzott.

Kincsemben Blaskovich Ernő (Nagy Ervin) céltalan életet él, amikor egy nap megjelenik nagy lehetősége, Kincsem, a csodaló, amivel sikert sikerre halmoz az európai lóversenypályákon. Blaskovich nemes küzdelemben győzheti le ősi ellenségét, von Oettingen bárót (Gáspár Tibor), egyre durvuló rivalizálásukat azonban bonyolítja, hogy menthetetlenül beleszeret Klara von Oettingenbe (Petrik Andrea), apja gyilkosának lányába.

A Kincsem jelenleg is fut a mozikban.

Szerelem a Monarchia idején - nem a lovak miatt jó mozi a Kincsem

A hatvanas évek óta nem készült ilyen látványos történelmi film Magyarországon, még ha a Kincsem nem is a tényszerűséget, hanem a szórakoztatást állítja középpontjába. Minden hibája ellenére egy szerethető közönségfilmet rendezett Herendi Gábor, a két főszereplőt, Nagy Ervint és Petrik Andreát pedig élvezet nézni a nagyvásznon.

Kultúra – frissen, első kézből. Kövesse a HVG Kult Facebook-oldalát!

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.