Baranyi Krisztina újabb érdekességre bukkant Ferencvárosban: hiányzik 17 millió forint
Az új ellenzéki polgármester folytatja az előző vezetéstől átvett iratok ellenőrzését, így derült fény az újabb furcsaságra.
Az új ellenzéki polgármester folytatja az előző vezetéstől átvett iratok ellenőrzését, így derült fény az újabb furcsaságra.
Akkor a pénzügyi káosz a NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Zrt.-nél, hogy a lassan négy hónapja csúszik az állami cég mérlegbeszámolójának leadása.
A társasházak kintlévősége megtöbbszöröződött az elmúlt néhány évben; egyre többen vannak a notórius közösköltség-elbliccelők.
Kelet-Európában a magyar vállalatok a leginkább hajlandók arra, hogy halasztott fizetéssel értékesítsék a termékeiket. Ám a számlák harmadát továbbra sem fizetik ki határidőre és az építőipar átlagon felüli számlatartozást generált.
Olvasóink körében végzett felmérésünk szerint a magyar vállalkozások több mint 66 százaléka harminc napon belül kifizeti a számláit, és 71 százalékuk állítja, hogy nincs fél évnél régebbi tartozása. A nemfizetés leggyakoribb oka a körbetartozás, és a többség ma egyáltalán nem érzi stabilabbnak a cégét mint egy éve.
Tovább romlott a hazai építőipari vállalkozások helyzete 2012. első felében. Az újra elindított szocpol nem segített, a nettó árbevétel csökkent, az árbevétel-arányos jövedelmezőség a cégek kétharmadánál egy százalék alatti. A fizetőképtelenség már olyan súlyos probléma, hogy minden cégnek van kisebb-nagyobb mértékű kintlévősége, átlagosan 30 százalékuk behajthatatlan.
A jogalkotó céljától – és a törvényt életre hívó társadalmi céltól - eltérően alkalmazzák Magyarországon a csődvédelmet a „bajba” került vállalkozások – derítette ki a Gazdaság.hu néhány elfogadott csődegyezségi ajánlat alapján. A hitelezők a vártnál is rosszabbul járnak, és olyan eset is van, amikor a cég gyakorlatilag fejlesztéshez von be új forrást a csődeljárással.
Az ötmilliárd forintot is meghaladja a miskolci önkormányzat tulajdonában lévő városi cégek kintlévősége - közölte a társaságokat tömörítő Miskolc Holding Zrt. vezetése a vállalatcsoport helyzetét ismertetve kedden sajtótájékoztatón.
Az Emfesz gázkereskedő cégnek a tőzsdei elszámolóháznál, a Kelernél 2,2 milliárd forint fizetési kötelezettsége keletkezett, miközben egy nagy belföldi fogyasztó 2,8 milliárd forinttal tartozik neki - olvasható a Magyar Nemzetben.
Százmilliárd forintnál is nagyobb lehet az az összeg, amelyet a hazai önkormányzatok eddig be nem fizetett helyi adó címén követelnek a vállalkozásoktól és a polgároktól – ismerteti a pénteki Magyar Nemzet.
Romlott a cégek likviditása, egy év alatt jelentősen nőtt az átlagos kintlévőség-állomány, miközben 31-ről 20 százalékra zsugorodott a cégüket hitelképesnek tartók aránya. Ebben nagy szerepe van annak, hogy a vállalkozások nem tudják behajtani adósságaikat. A gazdasági döntéshozók kétharmada szerint hitel nélkül a hazai kkv-szektor további fejlődése nem tartható fenn.