Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A társasházak kintlévősége megtöbbszöröződött az elmúlt néhány évben; egyre többen vannak a notórius közösköltség-elbliccelők.
A rezsicsökkentés ellenére is megháromszorozódhatott a társasházak kintlévősége az elmúlt néhány évben – közölte a Magyar Nemzettel a Lakásszövetkezetek és Társasházak Országos Szövetségének (LOSZ) elnöke.
Farkas Tamás a hétfői lapszámban hozzátette: az óvatos megfogalmazás azért indokolt, mert a közös költségek elmaradásáról senki nem vezet hivatalos statisztikát. A LOSZ legutóbbi, 2015 végén készült mintavételes felmérése szerint 9,5-10,5 milliárd forint lehetett a kintlévőség, ami azóta valószínűleg tovább növekedett.
A Magyar Társasházkezelők Országos Szakmai Szövetségének (MTOSZSZ) elnöke, Kaplonyi György szerint nem ennyire magas az elmaradások összege, de egyre többen vagy egyre nagyobb tételben nem fizetik be a kötelező közös költséget.
A LOSZ elnöke elmondta: az érdekkörükbe tartozó házkezelő szervezeteknél a hátralék akkor okoz igazán problémát, ha mértéke meghaladja az éves bevétel 10 százalékát. Likviditási gond esetén elsősorban karbantartásra, felújításra jut kevesebb.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.