Kényszergyógykezelésre viszik a Szegeden késelő egyetemistát
A joghallgató ok nélkül nyakon szúrt egy 36 éves férfit tavaly februárban egy szegedi kocsmában.
A joghallgató ok nélkül nyakon szúrt egy 36 éves férfit tavaly februárban egy szegedi kocsmában.
Új rendeletek készülnek a szórakozóhelyek nyitvatartásának szabályozására több budapesti kerületben.
Egy részeg és agresszív férfit kidobtak a kocsmából, ahová egy kézigránáttal tért vissza. Egy 26 éves férfit meg kellett műteni, olyan súlyosak voltak a sérülései.
Washingtonban egy olyan kocsma nyílt, amit teljes egészében a Super Mario világa ural: mindenhol a legendás videójátékra emlékeztető dolgok vannak, még a pincérek is úgy néznek ki, mint a játék szereplői.
A kocsmanyitás és a könyvírás után fesztivált is szervez a fiktív pap.
Egy angliai bárból a tulajdonos Faraday-kalitkát csinált, így a rádióhullámok nem jutnak be. Se telefonálni, se netezni nem tudnak a vendégek. Csak inni és beszélgetni.
Kisebb botrányt okoztak a VII. kerületi romkocsmában a harmadosztályú Chesterfield játékosai a napokban - kipaterolták őket.
Egy év alatt 9 százalékkal csökkent a balatoni településeken működő vendéglátó-ipari egységek kínálati ára. Bár a belföldi turizmus élénkült tavaly, az árcsökkenésben szerepet játszhat a vendéglátásban kialakult munkaerőhiány.
A nyilvános Eb-vetítések 99 százaléka ingyenes lesz a vendéglátóhelyek számára – tette közzé az MTVA Facebook-oldalán.
Úgy fest, nem tágít a köztévé attól az agyalágyult ötletétől, hogy pénzt szedjen a kocsmáktól, ahol kivetítőn lehet nézni az éppen aktuális sport-világeseményt, esetünkben az idén nyári foci-Eb-t. Nem unta meg a szervezet az immár 14 éve tartó hasztalan próbálkozást, idén is olyan tartalmú leveleket küldött szét a meccseket közvetítő vendéglátóipari egységeknek, amelyek tartalma alapján fizetniük kellene, ha mérkőzéseket kivetítőn vagy tévékészüléken lehetne náluk nézni. Ám eddig ez egyszer sem sikerült, a kocsmák magasról tettek a buggyant ötletre.
A Danubius Hotel Gellért közel 100 éves történetének egyedülálló átváltozására készül február 19-21 között. A patinás szálló az ország legnagyobb sörkocsmájává alakul az első téli sörfesztivál alkalmából.
Aki megfordult már cseh sörözőben, ismeri a strigulázást. Vagyis, hogy az asztalon levő cédulára, minden elfogyasztott sör után újabb vonás kerül. Jellemzően ezen a cetlin, alkalmasint egy söralátéten számítják ki a ceh végösszegét is.
Az új Néprajzi Múzeum után a Magyar Zene Házához is élethű látványterveket készített egy grafikus. A képeken jól látszik, hogy a Városligetbe tervezett épület helyénél nemcsak fákat vágnának ki: egy közkedvelt kocsmát is eltüntetnének a jégpálya melletti területen, nem messze a bontásra ítélt Petőfi Csarnoktól. A Liget Budapest projekt szóvivője viszont azt közölte, a Magyar Zene Házának tervezése csak most indul majd meg.
Parkokra leginkább csak akkor jut pénz, ha éppen felszámolják őket.
A YouTube-on több videója is fent van annak az 59 éves zenésznek, aki szombaton három embert szurkált meg. Egyikük belehalt sérüléseibe.
A kocsma – legyen az valós vagy kitalált – több mint aminek látszik: menedék a világ elől, emberi történések színhelye és egyáltalán, kocsmába járni esemény, így megvannak a maga szabályai. A magyar kocsmázók megfejthetetlen lélektanáról és egy letűnt korszak mementóiról kérdeztük Czinki Ferencet, az Egy kocsma város című könyv szerzőjét.
A város első ultraortodox, vagyis haredi kocsmáját Krecsmének hívják, ami az italmérés jiddis neve. Odabent hagyományos zsidó zenét játszanak, a sör és a röviditalok mellé sóletet szolgálnak fel. Elsősorban a jesivák, a vallási főiskolák diákjai és a környéken lakó házaspárok látogatják.
Sovány, szomorkás fiú ácsorog a Gellért téren. Felhajtott gallérja alá befúj a szél. Jobbja a szívén, baljában gitár, lába előtt mécses. Szoborrá válva kémleli a Dunát. Mögötte az utca, ahol élt, s ahol az élet dübörög tovább. A Bartók Béla úton jártunk.