Zsiday Viktor: A kormány intézkedéseit már máshol is kipróbálták, a vége hiány és lecsúszás lett
A közgazdász szerint a kormány a bankszektor megsarcolásával a saját hibáit fizetteti meg.
A közgazdász szerint a kormány a bankszektor megsarcolásával a saját hibáit fizetteti meg.
A civil szervezetekhez nem jutott sok pénz, a kormányhoz viszont igen. Hogy mire költik, az viszont már nem derült ki.
A kormány szerint ezzel a veszélyhelyzetet az uniós gyakorlathoz igazították hozzá.
Duplán megvezette a kormány az embereket: miután megkurtította a választások előtt fixre beígért rezsicsökkentést, a környezettudatosan saját napelemek telepítésére készülőket olyan helyzetbe sodorta, hogy ne érje meg nekik a beruházás.
A mennyiség 70 000 megawattórával, az egyedi állami kezesség összege 162 millió euróval nőtt.
Tompos Mártonnak a csütörtöki házbizottsági ülésen azt mondták, hogy azért késik a finn, svéd NATO-csatlakozás magyar ratifikálása, mert társadalmi egyeztetést kezdeményezett róla a kormány, a politikus szerint viszont ez hazugság.
A magyar kormányt korábban is többször bíráló EP-képviselő ezúttal rossz plakátra hitte, hogy rossz.
Október 25-én, jövő kedden éjfélig kell beadniuk a nyilatkozatukat.
"Bombameglepetés" a kormánytól: nem csak a Facebook-borítóképükön népszerűsítik ilyen ízlésesen a nemzeti konzultációt.
Mi van azzal az országgal, amely sose volt kísérletező, és persze most sem az? Ha ennek az országnak a hagyományai pont olyanok, amelyeket ma is megmutatnak nekünk a politikai szereplők. E hagyomány lényege – hogyan is mondjam szofisztikáltan – a kölcsönös utálat. Vélemény.
„Amit az MNB az elmúlt pár hónapban művelt, az példátlan szakmaiatlanságról, szolgalelkűségről és kapkodásról tanúskodik” – ezzel a szakmai megállapítással indokolta Magyarország jegybankjának volt elnöke, miért érezte úgy, hogy meg kell szegnie egy saját magának tett ígéretet, és el kell mondania véleményét mindarról, ami a monetáris politikában most történik. Írását az alábbiakban közöljük.
A főpolgármester már korábban is előrukkolt egy 2030-ig tartó tervvel, szombati beszédében ezt gondolta tovább.
A diplomás átlagbér 80 százalékát fogják keresni a tanárok, három éven keresztül nagyobb emelések jöhetnek.
Az államtitkár első vendége, Navracsics Tibor önmagát ismételte, szerinte Magyarország jó befektetés az Európai Uniónak, a tárgyalások során pedig a legnagyobb problémát a bizalom hiánya jelenti.
Most Törley Katalin és Palya Tamás nevét jegyeztük meg, korábban Pukli István volt a tanártüntetések hangadója, áttörés nélkül. A NER-t Hadházy Ákostól MTVA-s hírbemondókon át Ángyán Józsefig többen próbálták belülről is megrepeszteni, egyre csak egységesebb lett. 2010 óta látszik: a hatalom ellen a lelkiismeret semmit nem ér.
A szervezet szerint azonban álságos a kormány jelenlegi intenzív fellépése a korrupció ellen.
Rájuk is vonatkozik: 25 százaléknyi fogyasztást meg kell spórolni.
Egyedi egyeztetésekre készülnek, amelyeket Balla György vezet majd.
Február óta inkább hetente irányt vált a kormánykommunikáció, mintsem egyszer az empátia jelét mutassa: a háború semmi másról nem szól, mint arról, hogy nekünk, magyaroknak jó legyen, no meg Putyin se üsse meg nagyon a bokáját. Az illiberális kormánykommunikáció lényege, hogy semmiféle emberséget ne tanúsítson szavazótáboron kívül, most úgy tűnik, ez szankciódémonban, migránsozásban és dollárbaloldalban merül ki. A társadalom viszont mindenképp csapdába került: ha Orbán jó lovakra tett Putyin és Trump személyében, rettenetes jövő vár a demokráciára, ha viszont tévedett, akkor is rajtunk csattan a háború és a megélhetési válság.
A kormánypártok mellett a Momentum és a Jobbik frakciója is megszavazta azt az EU-s pénzek lehívása érdekében írt törvényt, amely a pótmagánvádhoz hasonlóan a hatóságok által „ejtett” kiemelt korrupciós ügyekben ad lehetőséget bárkinek a bírósághoz fordulni. Ám az Alkotmánybíróság még közbeszólhat – a beterjesztő kormány fordul hozzájuk.