Orbán máris átszabta a minisztériumi hatásköröket
Az állami vagyon felügyelőjeként Nagy Márton is átrendezésbe kezdett.
Az állami vagyon felügyelőjeként Nagy Márton is átrendezésbe kezdett.
A kormány újabb nagy összeget csoportosított át a költségvetésben a parlamentben elfogadott törvényhez képest. Az 515 millió forint legnagyobb részét hivatalok kapják.
Túl szűkre szabta a keretet a Mol, a többszöri tankolás időkiesés.
A Petőfi Irodalmi Múzeum kultúrharcos főigazgatója nem lendített nagyon a magyar irodalmon és zenén, igaz, nem is rontott rajta.
Palkovics László lemondását Orbán Viktor elfogadta, a Technológiai és Ipari Minisztérium megszűnik.
A január elsején induló gyármentő garancia- és hitelprogram a nagy- és középvállalkozásokra vonatkozik.
A kormány engedélyezte, hogy ne tartsák be a költségvetési törvényt.
21,1 százalékra emelkedett az éves infláció, új árstopok jönnek a tojásra és az étkezési burgonyára. Élőben közvetítettük a Kormányinfót.
Azt sem tudni, pontosan mekkora stábbal fognak elindulni.
A miniszter elmondása szerint olyan termékekre vethetik ki, amik negyven százaléknál erősebben drágultak, és Magyarországon is előállíthatók.
Törvénymódosítással nyitná tágra a kaput a védett természeti területek kiárusítása előtt a kormány, hogy pénzhez jusson. Ezzel tovább gyorsulhat az ország természeti kincseinek pusztulása.
Hosszú, alákérdezős interjúban válaszolt az Indexnek a kulturális és innovációs miniszter. Csák János beszélt a Fudan Egyetemről, beszólt a Színház- és Filmművészeti Egyetem demonstráló hallgatóinak, de a mostani tanártüntetések résztvevőinek is. Persze a baloldal sem maradhatott ki a sorból.
Egyelőre azt sem tudni, kit választottak ki a korrupcióellenes bizottság élére.
Megint változnak a felsőoktatással kapcsolatos jogszabályok, tovább nehezítve a felvételire készülők helyzetét.
Az ügyvédi szerződések után most a közbeszerzéssel kapcsolatos megállapodásokat törlik el évi 20 milliós érték fölött, ha az egyik szerződő fél kormányzati hivatal vagy állami többségi tulajdonban lévő gazdasági társaság.
A változás keddtől érvényes, de valójában kevés dolog változik. A kormány pénteken késő este új törvényjavaslatot is benyújtott „Szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményeinek elhárításáról és kezeléséről” címmel.
Hiába nő az elégedetlenség, kormányképes ellenzéki alternatíva továbbra sem látszik. Az egyetlen erősnek mutatkozó formáció, a Demokratikus Koalíció képességei pedig kimerülnek riválisai lenyomásában.
Épp akkor törli el az állam szociális ellátási kötelezettségének törvényi garanciáit az Orbán-kormány – s javasolja a bajba jutottaknak, hogy keressenek menedéket az egyházaknál –, amikor minden korábbinál nagyobb veszélye van egy újabb szociális válság kirobbanásának.
Ahelyett, hogy kivezetné a lakossági hitelek piacáról, a vállalkozásokra is kiterjeszti a kamatstopot a kormány. Kétélű fegyver ez a krízis enyhítésére, amelyért – a jegybankkal karöltve – a kormány is felelős.
Palkovics László még szeptemberben azt ígérte, hogy a kormány megvizsgálja, miként nyújthatna támaszt a magyar nehézipar egyre kaotikusabb körülémények közé süllyedő egykori fellegvárának, de Gulyás Gergely már kevésbé tűnt optimistának.