Megbukott a román kormány
Megszavazta a román parlament többsége a Florin Citu kormánya ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, alig több, mint kilenc hónap után bukott az RMDSZ-szel is felálló kabinet.
Megszavazta a román parlament többsége a Florin Citu kormánya ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, alig több, mint kilenc hónap után bukott az RMDSZ-szel is felálló kabinet.
Tartós belpolitikai válság alakul ki Lengyelországban, miután a konzervatív kormány elvesztette parlamenti többségét. Még az is előfordulhat, hogy semmi sem lesz a médiaszabadságot korlátozó és a válságot kirobbantó törvényből.
Egy vitára pontot tettek, ezer másikat "szakítottak fel" Kaczynskiék.
A legnagyobb német lap szerint a nagy kérdés az, meddig maradhat még posztján az osztrák kancellár, miután hamis tanúzás gyanúja miatt vizsgálatot indított ellene a gazdasági bűncselekményekkel, illetve korrupcióval foglalkozó államügyészség. Egyáltalán nem biztos persze – teszi hozzá a Süddeutsche Zeitung –, hogy el is ítélik, ám helyzete tarthatatlanná vált.
A sokpárti pozsonyi koalíció már megalakulásakor sem tűnt stabilnak, most a járvány okozta válságban az orosz vakcina érkezése után kirobbant ellentétek a kormány szétesését vetítik előre. A magyar pártok viszont a jelek szerint összefogtak.
A legnagyobb kormánypárt, a Jog és Igazságosság elnöke a koalíción belüli ellentétek közepette főleg abban bízhat, hogy az ellenzék gyenge és szétszórt.
Egy miniszter és a kormányfő helyettese már távozott, Uhnágín Hürelszüh miniszterelnök pedig kezdeményezte az egész kormány lemondását.
Jogállamiságot sértett és több száz családot anyagilag is ellehetetlenített az ország adóhatósága.
A legkisebb kormánypárt ultimátumot adott az olasz kormánynak, miközben már százezren követelik a kormányfő lemondását.
Igor Matovičot a sírás kerülgette a rádióinterjúban, mivel szerinte a gazdasági minisztere szándékosan lassítja a gyorstesztek beszerzését.
Jaroslaw Kaczynski, a kormányzó Jog és Igazságosság párt (PiS) eddig alkotmányos tisztséget nem viselt elnöke miniszterelnök-helyettesként tagja lesz a kormánynak – jelentette be csütörtökön Ryszard Terlecki, a kormánypárt frakcióvezetője. Ezzel vélik megoldani az előző héten kialakult kormányválságot.
Jó ideje vannak feszültségek a lengyel kormánykoalícióban, a robbanáshoz az apropót szolgáltatta az állatvédelmi törvény körüli vita.
Evo Morales vasárnap este mondott le, órákkal később már a rendőrök és katonák keresik állítólag. A rendőrség cáfol, a káosz viszont egyre nő.
Klaus Iohannis román államfő az eddig ellenzékben lévő jobbközép Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőjét, Ludovic Orbant kérte fel kormányalakításra. Bár Orban a november 10-ei elnökválasztásra készülő államfő szövetségesének tekinthető, a kormányalakítás nem lesz könnyű. Közben még a Tarom légitársaság kis bekerült a politikába.
Amit eddig csak sejteni lehetett, most már biztos.
Már a jövő héten dönthet a parlament az előrehozott választásokról. Salvini szerint nincs más megoldás.
Nyilvánosságra hozták Boris Johnson levelét a miniszterelnökhöz, amelyben közölte: lemond posztjáról. Theresa May nagyon nehéz helyzetbe került.
Elutasította az Alekszisz Ciprasz görög kormányfő ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt a görög parlament a kérdésben szombat este tartott szavazáson.
Bírálja a szélsőjobboldali kormány bevándorlással kapcsolatos nyilatkozatait a volt belügyminiszter.
Mariano Rajoyt, Spanyolország kormányfőjét a Néppárt egykori pénztárnoka rántotta a mélybe, aki korrupciós botrányba keveredett és súlyos börtönbüntetést kapott. A jobbközép kormányt egy baloldali váltotta, de Pedro Sánchez széke nem biztos, pártjának pedig alacsony a támogatottsága.