Húszezer oldalnyi anyagot adott a FIFA a korrupciót vizsgáló ügyészeknek
Lesz mit olvasniuk a FIFA korrupciós botrányát vizsgáló hatóságoknak, húszezer oldalnyi dokumentumot kaptak meg.
Lesz mit olvasniuk a FIFA korrupciós botrányát vizsgáló hatóságoknak, húszezer oldalnyi dokumentumot kaptak meg.
Lava Jato, vagyis nagynyomású autómosó. Így emlegetik Brazíliában a korrupciós botrányt, amelynek főszereplője, a képviselőház egykori elnöke most 15 év börtönbüntetést kapott. De az autómosóból akár özönvíz is lehet.
Tíz százalék kenőpénzt kért a közbeszerzéseknél Elena Udrea, hat év börtönbüntetés járt a korrupcióért.
A 65 éves Pak Gun Hjet egyebek mellett vesztegetéssel, hatalommal való visszaéléssel és államtitoksértéssel gyanúsítják.
Egy igazi klasszikus a rezsibiztostól: a korrupció fő oka, hogy még mindig túl sok kommunista van az országban. De tehetnek erről még más gyanús érdekcsoportok is.
Alekszej Navalnij felhívására Oroszország több városában tüntettek a korrupció ellen.
Újabb korrupciógyanús ajándékozási ügyet szellőztetett meg a francia sajtó az egy hónap múlva esedékes francia elnökválasztás konzervatív jelöltjét, Francois Fillont illetően. A konzervatív politikus 2009-ben francia miniszterelnökként egy több mint 10 ezer eurót érő luxusórát kapott ajándékba egy olasz-svájci üzletembertől.
Szentesi Kálmán meg akarta mutatni az államnak, hogy bármit nem tehet meg polgárával, és a hatalom erre extrém allergiásan reagált. A NAV nem csak megbüntette, hanem előszedte korábbi adóbevallását is. A hivatal is bizonyítani akar ezzel, méghozzá azt, hol van ebben a rendszerben az állampolgárok helye. Így értékel a Transparency International, amelynek magyar társszervezete magára vállalta Szentesi képviseletét. Íme egy tanmese a polgári ellenállásról a március ifjak ünnepét megelőzően.
Két nappal az után, hogy a dél-koreai alkotmánybíróság végleg eltávolította hivatalából, elhagyta vasárnap a Kék Háznak nevezett elnöki palotát Pak Gun Hje.
Nagy tülekedés alakult ki Szöulban, ahol sokan akarták megnézni a 48 éves Li Dzse Jong perének nyitányát. A 150 szerencsésen bejutott néző előtt a különleges korrupciós ügyész kijelentette: az évszázad pere kezdődött meg, hiszen nemcsak Dél-Korea leghíresebb cége, a 240 milliárd dolláros Samsung érintett az ügyben, hanem maga az ország elnöke is.
Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke már törvényi erejű rendelkezést hoz és előírja azt is, hogy ki és mit gondolhat – ezt kifogásolják azok a bírák, akik Strasbourgban és az Alkotmánybíróságon támadták meg a bírósági korrupció kivédésére hivatott, de visszaélésekre széles lehetőséget nyújtó integritási szabályzatot.
Halmozta az állampolgárságokat Roman Naszirov, az ukrán pénzügyi felügyelet vesztegetéssel vádolt volt vezetője: a korrupt vezető ügyét vizsgáló ügyészség szerint Naszirovnak az ukrán mellett brit és magyar állampolgársága is van-jelentette a lenta.ru orosz hírportál. A Miniszterelnökség tagadja, hogy Naszirov magyar állampolgár lenne.
Lehet, hogy befellegzett a januárban leköszönt, de máris a visszatérésre készülő olasz exkormányfő ambícióinak.
Az ukrán határnál dolgozó pénzügyőrök a gyanú szerint ellenőrzés nélkül engedtek be az országba csempészárut, cserébe a csempészektől utólag pénzt kaptak.
Magánemberek és közszereplők is örökbe fogadhatnak magyar politikusokat és üzletembereket a K-monitor akciójában.
A görögök és a kínaiak is beszélhettek volna Budapesten a korrupció nélküli olimpiáról, de most ezt a rendezvényt is visszamondták.
Sokkal jobb egymást kölcsönösen ellenőrző, kiszámíthatóan működő intézmények, mintsem emberek uralma alatt élni - tartja az ellenzéki államfőjelölt, aki alkotmányosságon alapuló negyedik köztársaságot szeretne létrehozni. Elmondta azt is, miért nem szeretne budapesti olimpiát a jelen körülmények között.
Tovább gyűrűzik a korrupciós botrány, őrizetbe vették a Samsung alelnökét, aki a vád szerint a dél-koreai elnököt próbálta megkenni.
Hiába jött politikai szempontból kapóra a Fidesznek az OLAF-jelentés, korántsem biztos, hogy a kormánypártnak érdekében áll az ügy valamennyi szálát kibogozni –derül ki a HVG legújabb számából.
Az Európai Parlament is támogatja, hogy közös uniós ügyészséget hozzanak létre. Nagy összegben még nem érdemes fogadni arra, hogy meg is valósul a terv.