Bitcoinos rablókat fogtak Budapesten
Együtt akarták elvenni egy férfi értékeit pénzváltás ürügyén.
Együtt akarták elvenni egy férfi értékeit pénzváltás ürügyén.
A kriptovalutás tőkebevonás, vagyis az ICO veszélyeire figyelmeztet a Magyar Nemzeti Bank.
Hullámvasutazik jelen pillanatban a bitcoin, de még mindig jól járt az, aki jó korán szerzett ilyen (kripto)valutát. Feltéve, hogy nem vesztette el azt.
A hét közepén hackerek törtek be a dél-koreai Youbit nevű rendszerbe, ahonnan a Bitcoinok mintegy 17 százalékát sikerült megszerezniük.
A magyarok által is igényelhető digitális állampolgársághoz egy saját kriptopénzen dolgoznak az észtek. Az Európai Központi Bank szerint ez veszélyes lehet az euróra.
Nem lennénk most azok helyében, akik szinte a semmiből csináltak milliókat, de nem jutnak hozzá a pénzükhöz, mert elfelejtették a kulcsot hozzá. Majdnem minden negyedik befektető így járhatott. Van egy tökéletes ellenpélda is.
A kriptovalutákban ugyan nem csak a nagy nyereség, hanem a nagy vesztés lehetősége is benne van. De mi van, ha valaki csak kis pénzzel játszik? Úgy lehet nagyot nyerni.
Venni vagy nem venni – ez itt a kérdés. A bitcoinról van szó, 2017 egyik legjellemzőbb fogalmáról (amúgy a Google-keresések egyik éllovasáról is). Tekintélyes közgazdászok mondták el a véleményüket.
A fél világ bitcoinlázban ég, ismerőseink fintech-befektetők lettek, közben irigyeik a százszorozódó és ezerszereződő vagyonok valós fedezetének hiányáról tartanak eszmefuttatást. Mi pedig úgy érezhetjük, valamiből kimaradunk. Mielőtt a blockchain, a bányászat, a hash vagy az altcoinok fogalmával megismerkednénk, tisztázzunk valami fontosat és megnyugtatót: nem kell mindezt tudnunk, ahhoz, hogy értsük a bitcoin lényegét!
Lassan öt éve, 2013 márciusában mutattam be az Alapblogon a bitcoint egy ötrészes sorozatban, melynek címe „Kitörőben a bitcoin-láz” volt. Azért választottam ezt a címet, mert akkoriban a bitcoin ára néhány hónap alatt hatalmas raliban megközelítette a 90 dollárt. Most 16 ezer.
Japán kisbefektetők tömege volt az egyik fő hajtóereje a bitcoin látványos árfolyam-emelkedésének.
Ahogy emelkedik a legnépszerűbb virtuális pénz árfolyama, úgy drágul minden, amit abban mérnek.
Mire ön olvassa, lehet hogy 22 milliárd lesz a bevételük, de az is lehet, hogy "csak" 17, a lényeg persze nem változik: hackerek alaposan megszedték magukat azzal, hogy megcsapoltak pár "vastag" Bitcoin-pénztárcát.
A virtuális pénz hasznos is lehet, megfelelő körültekintés esetén akár befektetési céllal, akár hosszabb távon a pénzforgalom megreformálására. De a jelenlegi árfolyammozgások következményei időnként rámutatnak: a világ még nincs felkészülve a kriptovalutákra.
Egyre több, a kriptopénzekhez kapcsolódó app jelenik meg, azonban nem árt óvatosnak lenni ezekkel. A labda most a fejlesztők térfelén pattog.
A venezuelai elnök semmilyen részletet nem árult el a kriptovalutáról, de bizonygatta, hogy most eljön majd náluk a 21. század. Venezuelában az infláció várhatóan több mint 600 százalékos lesz idén.
Többször is felvetődött már, hogy a jelenleg szárnyaló Bitcoin ismeretlen megalkotója valójában nem más, mint Elon Musk. Most a Twitteren is megkérdezték tőle, ő pedig válaszolt.
Minden korábbinál magasabbra, 10 ezer dollár fölé emelkedett a bitcoin digitális virtuális deviza árfolyama szerdán a virtuális valutákat követő Coindesk weboldal adatai szerint.
Most először nyílt lehetőség arra, hogy valaki Bitcoinnal fizetve vásárolhasson meg lakást Budapesten.
Amellett, hogy továbbra is egyre csak épülnek a gépeinket zombivá tévő botnetek és gyakoriak a túlterheléses támadások, megjelentek új tényezők is, mint például az online játékok és az új pénzügyi szolgáltatások elleni támadások – derül ki a Kaspersky Lab legfrissebb, idei harmadik negyedévet összegző jelentéséből.