Trump kriptobarát lobbistát jelölt a tőzsdefelügyelet élére
Éles váltás a jelenlegi, a kriptovalutákkal szemben szigorúan fellépő vezetőhöz képest.
Éles váltás a jelenlegi, a kriptovalutákkal szemben szigorúan fellépő vezetőhöz képest.
Donald Trump győzelme óta további közel 15 százalékot emelkedett a legismertebb kriptovaluta árfolyama.
Csecsenföldön és Szibéria egyes részein illegális lesz a bitcoin-bányászat.
Hajnalban az eddig még nem látott 75 ezer dollár fölé emelkedett a bitcoin árfolyama.
A McAfee kiberbiztonsági kutatói 280 hamis androidos alkalmazásra bukkantak, melyek célja az volt, hogy átvegyék az irányítást a célszemély kriptopénztárcája felett.
Elnökként még átverésnek tartotta a kriptovalutákat, most saját tőzsdét indít Donald Trump, aki elsősorban a fiatal férfiak szavazataira pályázhat ezzel, valamint az ágazat képviselőinek sok millió dolláros támogatására.
Bizonytalan gazdasági környezet, nem várt japán kamatemelés, a rizikós eszközöktől való gyors szabadulás: ezek állhatnak főként a kriptopénzek árfolyamának csökkenése mögött, de egyáltalán nem kell temetni a blokkláncalapú pénzek piacát.
Unalmas, szabályozott tőzsdék helyett a transzparencia és az anonimitás elegye: ezt kínálják a befektetőknek a decentralizált tőzsdék, ahol a kereskedés komoly kockázatokkal járhat.
A módszert Amerikában tesztelték, ott bevált.
A OneCoin hamis kriptopénz kitalálója, a bolgár Ruzsa Ignatova ott van az FBI top 10-es körözési listáján, egyetlen nőként. Több ezer milliárd forintnak megfelelő dollárt csalt ki befektetőktől, majd eltűnt. Nagy csalások című sorozatunk első cikke.
Nem volt hiábavaló a tanulás, juthatott eszébe szüleik egyik mondat annak az amerikai testvérpárnak, akik számítástechnikát és matematikát tanultak a világ egyik legrangosabb egyetemén, kitalálták, hogyan tudnak pillanatok alatt kriptovalutát lopni több milliárd forint értékben. Igaz, most sok éves börtönbüntetéssel kell szembenézniük.
A bűncselekmények haszonélvezői jó nevű cégek magas státuszú vezetői voltak.
Lezárult a társadalmi egyeztetés, az Országgyűlés hamarosan szavazhat a kriptotörvényről. A kriptoszolgáltatások pénzügyi szolgáltatásnak számítanak majd, így felügyeletük a Magyar Nemzeti Bank jogköre lesz.
Tovább erősödik a bitcoin-eufória, hétfőn ismét történelmi csúcsot döntött az árfolyama, amit az úgynevezett „felezés” mellett szabályozói, makrogazdasági és geopolitikai tényezők is hajtanak.
Az amerikai elektromos hálózat stabilitására is veszélyes lehet a kriptovaluták bányászatából fakadó áramfogyasztás, és a Biden-kormányzat most pontosan felméri, mennyire.
Eli Regalado állítja, isteni sugallatra költötte a hívek pénzét házfelújításra és autóra, és egyébként is, így legalább megtanulják az emberek, hogyan működnek a pénzügyek.
Lendületesen indította az új évet a világ legnagyobb kriptovalutája, a bitcoin azokra a várakozásokra, hogy idén nő azoknak a területeknek a száma, ahol hivatalosan is használhatják.
Do Kvon blokklánccége tavaly omlott össze, a cég kriptovalutái, a terra és a luna, elvesztették értéküket, a befektetők pedig emiatt több mint 40 milliárd dollárt veszítettek.
Az elmúlt öt évben 3 milliárd dollárnyi kriptovaluta vándorolt Észak-Korea zsebébe, amelynek több mint felét csak tavaly lopták el az államilag támogatott hackerek.
A felperesek azt állítják, hogy a focista reklámja veszteséges befektetésekre késztette őket. Kártérítést követelnek, amelynek összege meghaladja az 1 milliárd dollárt.