Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Lezárult a társadalmi egyeztetés, az Országgyűlés hamarosan szavazhat a kriptotörvényről. A kriptoszolgáltatások pénzügyi szolgáltatásnak számítanak majd, így felügyeletük a Magyar Nemzeti Bank jogköre lesz.
A Nemzetgazdasági Minisztérium beterjesztette az Országgyűlés elé a kriptoeszközök piacának szabályozásáról szóló törvényjavaslatot. A tervezetet a Nagy Márton vezette tárca már március elején nyilvánosságra hozta, amikor „társadalmi egyeztetésre” bocsátotta a kormányzati honlapon.
A törvény az uniós kriptopiac-rendelet (MiCA) átültetése a magyar jogrendbe.
A törvény hatálya kiterjed a kripto kibocsátására, kereskedési bevezetésére, a Magyarországon belül végzett kriptoeszköz-szolgáltatásra és a felügyeleti feladatok ellátására is. Fontos újítás, hogy törvény a kriptoeszköz-szolgáltatást a pénzügyi szolgáltatások közé emeli. Ennek megfelelően az ilyen szolgáltatások felügyelete (is) a Magyar Nemzeti Bank (MNB) jogkörébe kerül.
Amiben van némi irónia, Matolcsy György jegybankelnök ugyanis nem éppen nagy támogatója a kriptoeszközöknek.
A törvény kialakít egy struktúrát a kriptoeszközök terén – vázolja a Fintechzone szakportál. A jogszabály három különböző típusú kriptoeszközt definiál:
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Bár a statisztikák szerint folyamatosan nő a rákos megbetegedések száma a világon, valójában sokkal jobb a helyzet, mint amilyennek elsőre tűnik. Olyannyira, hogy a történelem során soha nem volt még annyira túlélhető a betegség, mint napjainkban.