Bödőcs írt egy Ady-verset, és elmondta mint Latinovits – videó
Két paródia egy csapásra.
Versgenerátort, vizuális költeményeket alkotott, és megalapította a magyar emigráció legfontosabb irodalmi lapját.
Azok közé a költők közé tartozott, akiknek az esetében feltétlenül hallani kellett, ahogy a verseiket mondják. Az ember szinte akkor is tudta, ha nem tudta, hogy itt egy udvarhelyszéki fiú-fiatalember-férfi-öregúr beszél. A szerdán 90 évesen elhunyt Kányádi Sándorra emlékezik Demény Péter.
Hosszan tartó, súlyos betegség után, szerdán, 73 éves korában elhunyt Szöllősi Zoltán József Attila-díjas költő, műfordító – tudatta családja.
Lackfi elképzelte a felnőtté érés gondjaival küszködő, hiperérzékeny kamaszokat, meg azt is, hogy milyen hatással lesz rájuk a szennyirodalom.
Aki manapság nem kockáztat, az a legnagyobb kockázatot vállalja. Így gondolja, és ezt tanítja a Massachusetts Institute of Technology menedzserképzőjének professzora. Bill Aulen nem kisebb nagyságot idéz, mint Mark Zuckerberget.
Nem csak a vers, az illusztráció is parádés.
Több hiábavaló próbálkozás után a Svéd Akadémia felhagyott az erőfeszítéssel, hogy személyesen is kapcsolatba lépjen Bob Dylannel, az irodalmi Nobel-díj idei kitüntetettjével.
Oláh halálhíréről fia, Lackfi János számolt be – az író, költő hosszú betegség után, 73 évesen hunyt el.
A Fiumei úti Sírkert ravatalozójában búcsúznak Juhász Ferenctől, a költőt Ágh István költő, Pomogáts Béla irodalomtörténész, Konok Tamás festő, Csányi Vilmos etológus, író, Grecsó Krisztián író, Galkó Balázs színművész és Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere búcsúztatja.
„Az akolmelegtől és a nyájszellemtől való ösztönös irtózásom tett magányossá” – írta a 2005. október 13-án elhunyt Eörsi István. Az elvtárs-, a polgár- és nemritkán barátpukkasztó, örök vigyori író-költő-publicista munkásságának sarkpontja volt a cenzúra. Ennek legkisebb jelére Don Quijote-i csatába indult a kommunizmus éveiben éppúgy, mint a rendszerváltás után.