Újabb leleplező interjúval reklámozza könyvét Harry herceg
A CBS amerikai tévécsatornán főműsoridőben sugárzott beszélgetés nyers és leplezetlen őszinteséget ígér.
A CBS amerikai tévécsatornán főműsoridőben sugárzott beszélgetés nyers és leplezetlen őszinteséget ígér.
Számos irodalmi mű, festmények, zeneművek, építészeti tervek válnak szabadon felhasználhatóvá, de csakis az eredetiek, a feldolgozások nem.
A Demokrata főszerkesztője a miniszterelnök beszédeit ajánlja karácsonyi olvasmánynak.
A saját cége adja ki a magyar hajósokról szóló, képekben gazdag, a Közlekedési Múzeum főigazgató-helyettesével közösen összeállított kötetét.
Az evolúciós ösztönök arra sarkallták az embereket, hogy a mesemondás segítségével emelkedjenek felül létük elviselhetetlen könnyűségén. Az írás és a nyelv fejlődésével az ősök tetteit idővel elválaszthatatlanul átszőtték az adott kor uralkodó hiedelmei és mítoszai. Részlet Otto English Hamisított történelem című könyvéből.
A szenegáli író, aki Nobel-díjat adna Krasznahorkai Lászlónak, magyarul most megjelent Goncourt-díjas regényében egy titokzatos könyv eredetét kutatja, nekimegy a francia irodalmi elitnek, és kapcsolatba lép ősei szellemével.
A kiadást közösségi finanszírozásból oldanák meg, az adományokat a magyar Indiegogónak is nevezett Brancsközösség oldalán gyűjtik.
Michelle Obama nemrég megjelent könyve, a Belső fényünk apropóján beszél a gyengeségeinkben rejlő erőről, magabiztosságot és kiegyensúlyozottságot teremtő szokásokról, valamint saját félelmeink legyőzéséről. Az interjút a könyv kiadója bocsátotta a magyar változatot gondozó HVG Könyvek kiadó rendelkezésére.
A római barokk elfeledett, majd az utóbbi években életre kelt építészéről, a felemelkedni vágyó Plautilla Bricci emancipációjáról készített könnyed történelmi panorámát az olasz írónő, Melania G. Mazzucco.
Megtaláltuk az év alighanem legprovokatívabb című könyvét, de persze nem állunk meg címeknél: rettegés attól, hogy elfogy a vaj, egy skandináv krimi és Garcia Marquez találkozása a pornográfiával, Obama, Trump és a Covid: ismét rengeteg jó olvasmányt ajánlunk.
A digitális könyvek gyorsabban elhasználódnak, mint a fizikai kötetek – erre az első olvasatra képtelenségnek tűnő jelenségre hívta fel a figyelmet a digitális tartalmak jövőbe való átmentésével foglalkozó Internet Archive nonprofit szervezet.
A kötetben a legnagyobb tér a költő szerelmeinek jutott, részint az átkonstruált női naplók, visszaemlékezéseik, részint az időközben felbukkant dokumentumok, kortársi memoárok alapján.
Michelle Obama önéletrajza minden idők egyik legjobb politikai memoárjaként robbant be néhány éve a könyvpiacra. Most újabb könyvvel jelentkezett, a stílusa és hangja ugyanaz, a műfaja kicsit más, viszont nagyon is rezonál a jelenre: eszköztárat kínál egy járványtól és háborútól sújtott, politikailag megosztott, érzelmileg sokkos állapotban lévő világnak. Mindezt alázattal és melegséggel. És most már az is biztos: Michelle Obama a pragmatikus remény legjobb marketingese.
Stephen King, Neil Gaiman és Margaret Atwood is bátorító szavakkal állt ki a fiatal író mellett.
Függőségéről, a Harry Potter-filmek forgatásairól, kulisszatitkokról és a varázslóvilágon kívüli valóságról ír önéletrajzi könyvében a Draco Malfoyt alakító színész.
Hogyan lehet becsülni az olyan vezetőket, akik módszeresen lábbal tiporják az emberi jogokat? És hány ember elégedett valójában Kínában? - teszik fel a kérdést a Kínai való világ című könyv szerzői. Részlet.
Kína árgus szemmel figyeli minden polgárát, és egyre határozottabban igyekszik kideríteni, mi olvasható ki az általa telepített kamerák végtelen képáradatából. Nem tűnik tehát erőltetettnek a George Orwell 1984 című klasszikus könyvével való összehasonlítás. Részlet a Kínai való világ című könyvből.