Újabb leleplező interjúval reklámozza könyvét Harry herceg
A CBS amerikai tévécsatornán főműsoridőben sugárzott beszélgetés nyers és leplezetlen őszinteséget ígér.
hvg.hu
Harry herceg két nappal memoárjai megjelenése előtt Anderson Coopernek ad interjút a 60 Minutes című műsorban – írja az Express. Ez lesz a herceg első amerikai televíziós szereplése, ahol a Tartalék című könyvéből kiderülő bombasztikus szenzációkról beszélgetnek majd. A műsor előzetesében a január 8-i CBS-interjút „leleplezőnek és robbanásveszélyesnek” írják le.
A várva várt kötet, amelyet a „nyers, kíméletlen őszinteség” könyveként harangoztak be, január 10-én jelenik meg, és azért viseli a Tartalék címet, mert az öröklési rend szempontjából Harry csak a pótherceg volt a valódi trónörökös Vilmos mellett.
A könyvben a nyilvánosság előtt zajlott életéről ír, beleértve a katonaságnál töltött időt, a házasságát és az apaságot is. A sussexi herceg kijelentette, hogy a Penguin Random House kiadónál megjelenő emlékiratait „nem úgy írta meg, mint az a királyi herceg, aki volt, hanem mint az az ember, akivé vált”.
Nick Bullen, a királyi család szakértője szerint sokak szemében visszatetsző, hogy Harry a múltban vájkál egy könyv kedvéért. Bullen a Us Weekly's Royally Us című műsorának nyilatkozott: „Hallottam, hogy Harry a gyerekkori, iskolai és későbbi barátaival beszélgetett, hogy összeszedje életének néhány sötétebb pillanatát, az édesanyja halála előtti időszakból is. Tényleg a felszínre fog hozni néhány régi gyerekkori emléket.”
Harry herceg és Meghan Markle láthatóan véget érni nem akaró szappanoperájának következő fejezete ez az interjú és a könyv, korábban már készített „megpróbáltatásaikról” dokusorozatot a Netflix (kritika alább), illetve kitárulkoztak Oprahnál (beszámoló itt) is.
A sussexi hercegi pár már tavaly eladta a szavahihetősége egy részét Oprah Winfreynek. Most a Netflix hatrészes sorozatában bedarálják azt is, ami megmaradt a hitelességükből. A korona című sorozatnak legalább jeleznie kellett, hogy fikció, de a Harry & Meghan nem figyelmeztet arra, hogy ebben a produkcióban több a kitalált történet, mint a valóság.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A könyvben kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.