Egy Péter nevű hársfa is felbukkan Esterházy Miklós finoman szőtt meséiben
Az Öreghegy meséi a groteszket és a humort sem nélkülözi, és egyáltalán nem gügyögő történetek füzére.
Az Öreghegy meséi a groteszket és a humort sem nélkülözi, és egyáltalán nem gügyögő történetek füzére.
A Gyermekkönyvek Nemzetközi Tanácsa (IBBY) közzétette a Hans Christian Andersen-díjra jelöltek rövidlistáját, emellett húsz olyan könyvet ajánlott, amelyeket érdemes lenne a gyerekeknek világszerte olvasniuk. Köztük van A nyúlformájú kutya is.
Mihez kezd egy társadalom a kivételezettjeivel, és mit tesznek egy társadalommal a kivételezettek? Éric Vuillard a 16. századig megy vissza, hogy a Münzer Tamás vezette lázadás költői metszetén keresztül felrajzolja ennek a viszonyrendszernek az univerzális jegyeit. A Szegények háborúja című kötete zsigeri történelmi tabló, amely több ponton is kapcsolódik a jelenhez.
Botrányt okozott a zsidó szó szótári meghatározásának megváltoztatása Németországban – jelentette a The Times of Israel.
Az elismert karikaturista fanyar humorú rajzai három kormányzati ciklus kicsinyes, felháborító, sokszor dilettáns megközelítéseiről, eseményeiről adnak pontos látleletet. A szellemes karikatúrákon megörökített, immár történelmi jelentőségű pillanatok megmutatják az apró lépéseket, amelyekkel átvezettek minket a köztársaságból ebbe a sajátos államformába.
A Magyar Könyvtárosok Egyesülete (MKE) állásfoglalást adott ki a tavaly megjelent jogszabállyal kapcsolatban. A szervezet úgy véli, azt jelen formájában nem lehet alkalmazni, betartani, és visszaélésekre, önkényes, indokolatlan döntésekre adhat alkalmat.
A Felhő Café évente négy-öt címet tervez kiadni.
Megérkezett a Nők gyermek nélkül című kötet párja, a Férfiak gyermek nélkül. A HVG Kiadó könyvében tizenhat férfi és hat szakértő osztja meg a gondolatait gyermektelenségről, meddőségről, felelősségvállalásról, párkapcsolati akadályokról vagy éppen az asszisztált reprodukció során felmerülő dilemmákról. A szerzőt, Tanács Esztert a kötet születésének körülményeiről, a tabumentesítés nehézségeiről kérdeztük, és arról is, milyen jövőképek rajzolódnak ki a megkérdezett férfiak fejében egy olyan országban, ahol a kormányzati kommunikáció része, hogy „ha nincs gyerek, nincs jövő”.
Steve Jones dickensi mélységből jött – és legenda lett belőle. Élettörténete már magyarul is olvasható a Lonely Boy című könyvben.
Jonathan Franzent nem véletlenül tartják számon a ma élő legfontosabb írók között; legújabb regénye már igazi szenzációként, a nemzetközi megjelenéssel egyszerre jelent meg Magyarországon is. És tökéletesen érthető minden lelkesedés.
Szerinte ezek a könyvek színtiszta boszorkánysággal vannak tele és elátkozottak.
Douglas Stuart első regényében, a Shuggie Bainben Glasgow nagy részén a hét valójában péntek estig tart, és mindig ugyanazzal telik: ivászattal. Bálint Ferenc Boldogságtól ordítanijából pedig kiderül, megfogadta-e a szerző a baráti tanácsot: a párkapcsolati viharfelhők közeledtekor menjen mindig ki a konyhába meginni egy pohár vizet. Könyvajánló.
Interjút adott a klinikai szakpszichológus új könyve megjelenésének apropóján, amelyben többek között arról is beszélt, hogyan is értelmezi a „szabad akaratot”, és hogy miért fontos, hogy egy gyermek önmagáért, és ne konkrét céllal jöjjön a világra.
Egy Belga-szerű rapdallal népszerűsítik az orosz irodalmat.
Walt Disney Bambiját említve veszélyes tendenciának nevezte az állatok humanizálását a miniszterelnök-helyettes.