Népszavazást kezdeményeztek arról, hogy a közjegyző is felbonthassa a házasságot
A Kúria hitelesített egy magánszemély által benyújtott kérdést, amit korábban az NVB elutasított.
A Kúria hitelesített egy magánszemély által benyújtott kérdést, amit korábban az NVB elutasított.
Az új tarifák változatlanok, csak az időpont változik, harmadszor.
Eredetileg úgy volt, hogy október 1-től lép hatályba a rendelet. Aztán a hirado.hu megtudta, hogy halasztás lesz. És a nap végére meg is jelent a rendelet, amely január elsejére tolta a hatálybalépést.
A közjegyzői kamara fontosnak tartotta megszólalni azzal kapcsolatban, hogy októbertől többszörösére emelkednek a közjegyzői munkadíjak.
Vannak ügyek, amelyek munkadíja több mint a kétszeresére emelkedik.
Az elmúlt évben 22 százalékkal nőtt a közjegyzők előtt kötött lakásbérleti szerződések száma – közölte a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) csütörtökön az MTI-vel.
Amikor az ügyfél megválni készül a bankjától, elvárja, hogy ugyanolyan flottul menjenek a dolgok, mint amikor üzletet kötöttek. Egy számla megszüntetése nem tűnik bonyolult műveletnek, ám a gyakorlatban meggyűlhet vele a banki ügyintéző baja is.
A testület szocialista elnöke, Molnár Zsolt szerint a jövő keddi ülésen tisztázni kell a Kósa Lajos, a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter kötvényjegyzésével kapcsolatos állításokat.
Magyar embernek nincs 1300 milliárd forintja, márpedig egy állítólagos közjegyzői okirat szerint ekkora összegnek a kezelésével bízta meg valaki Kósa Lajost. Az okirat hitelességét nem tudjuk bizonyítani, Kósa Lajos viszont nem cáfolja, hogy létezik az irat. Összegyűjtöttük, mit érdemes tudni az ügyről.
Megkerestük azt a közjegyzői irodát, amely a Magyar Nemzet szerint papírt adott ki arról: Kósa Lajost valaki megbízta több mint 1300 milliárd forint kezelésével.
A Magyar Nemzet birtokába került, 2013 elején készült állítólagos közjegyzői dokumentum szerint Kósa Lajost megbízta valaki, hogy rendelkezzen egy ezermilliárd forintnak megfelelő összeg felett.
Bizonyítékokat is megpróbált eltüntetni.
680 milliós váltóhamisítással gyanúsítanak egy közjegyzőt, akit a Budapesti Nyomozó Ügyészség őrizetbe vett.
Sokan nem gondolnak a jövőre, amikor szerződést kötnek, legyen szó egy családi ház bővítése miatt felvett hitelről, lakáskiadásról, vagy akár egy együttes tagjainak járó jogdíjról. Pedig a pontatlan megfogalmazáson igen sokat lehet bukni.
A jövőben alaposan megváltozik a közjegyzők illetékességi területe.
Házasság helyett egyre többen élnek együtt papír nélkül, még azután is, hogy gyermekük született. Kevesen tudják viszont, ha szakítanak, akár tartásdíjat is követelhetnek a másiktól.
Sok per indul azért, mert a vitatkozó felek már a puszta tényekben sem tudnak megegyezni: a felső szomszéd nem ismeri el, hogy a beázást a fürdőszobájában eltört vízcső okozta, vagy az építtető tagadja, hogy rosszabb minőségű anyagokat épített be, mint amiről előzetesen megállapodott? Vannak ennél bonyolultabb nézeteltérések is, amelyek rendezését megkönnyítheti, ha az érintett a közjegyzőtől kéri a tények rögzítését, akár szakértő kirendelésével. Ezzel sokszor elkerülhető a pereskedés, de ha mégsem, akkor a bírósági eljárás meggyorsítható.
Hamis tanúzásra, illetve közokirat-hamisításra felbujtás miatt két év börtönre ítélte a bíróság Kolics Gárbort, Heresznye Fidesz–KDNP-s polgármesterét - írja a Sonline.hu.
Az Európai Bíróság ítélete szerint a közjegyzőnek nem kellett volna megvizsgálnia, hogy a devizahitel kölcsönszerződésekben vannak-e tisztességtelen elemek. Ez következik az uniós fogyasztóvédelmi szabályokból, amelyekkel a magyar jogszabályok – az ítélet alapján – összhangban vannak.
Mit tehet az, aki nyaktól lefelé lebénult, képtelen aláírni a papírokat, de ügyeit csak ő maga intézheti? A Blikk egy 19 éves fiú sorsáról számolt be pénteken.