Vera Jourová: Igenis, beteg a magyar demokrácia
Az Európai Bizottság alelnöke hozzátette, a magyar kormány kritikája nem jelenti a magyar néppel szembeni ellenszenvet.
Az Európai Bizottság alelnöke hozzátette, a magyar kormány kritikája nem jelenti a magyar néppel szembeni ellenszenvet.
Európa vezetői nacionalistái egymás közt: Orbán, Salvini és Morawiecki az egységgel próbálkoznak az Európai Parlamentben, de sok minden választja el őket. Így vezeti fel helyzetértékelését a csütörtöki hármas találkozóról az első számú német jobboldali lap.
Laurent Pech szerint egyedülálló, hogy a lengyeleknek és a magyaroknak a jogállam lebontásához az EU ad pénzt, a berlini kormány pedig nem nagyon dicsekszik ezzel a német adófizetőknek.
A német közrádiónak az is feltűnt, milyen sok nemzetközi sportesemény van Magyarországon a járvány idején, miközben más országok karanténba zárkóztak ezen a téren is.
Az újabb botrány nyomán tovább zuhan a CDU/CSU-pártszövetség népszerűsége.
Fájdalmas és sajnálatos, egyben várható és szükségszerű volt, hogy elválnak a magyar kormánypárt és az európai pártcsalád útjai, ebben szinte minden szereplő és lap egyetért.
Marius Dragomir, a Közép-Európai Egyetem médiaintézetének vezetője elmagyarázza, hogyan állította a médiát saját kiszolgálójává Orbán Viktor, hogyan veszik át módszerét egyre többen a világban, és gátat lehet-e vetni ennek.
Nemzetközi együttműködésre van szükség, a leghatékonyabb szereket azokra a helyekre kell eljuttatni, ahol a legsúlyosabb helyzet, írja az ismert közgazdász a Project Syndicate-ben.
A jövőben nem ígérkezik könnyűnek a mutatvány, hogy a magyar kormányfő továbbra is törleszkedjen Moszkvához és Pekinghez, miközben besöpri az uniós tagság minden várt előnyét – áll a Financial Timesban megjelent véleménycikkben.
Az Európai Néppárt frakcióvezetője az osztrák Profilnak adott interjúban azt mondja, ő a személyeskedéseken hamar túltette magát, a Fidesszel a jogállami kérdésekben folytatott vita vezetett a szakításhoz.