Az Erdős Péterről jelentő ügynök lemaffiózózta, veszélyes elemnek tartotta a mindenható popcézárt
Élet és halál ura volt a szocialista lemezkiadásban Erdős Péter, de róla is sűrűn jelentettek. Nem is akárhogyan.
Élet és halál ura volt a szocialista lemezkiadásban Erdős Péter, de róla is sűrűn jelentettek. Nem is akárhogyan.
Mindegy miből, mert a háromszáz az rengeteg. A Kr.e. 480-ban a perzsáknak spártaiból is az volt, és Jenson Buttonnak is, futamból, mert 2000 óta kellett az F1-ben versenyeznie, hogy ezt elérje. Egy másik britnek, kicsit lassabb tempóban, és lemezkiadásban utazva pedig majd' 21 évig tartott. Tony Colmannak lengetünk kalapot.
Ma délutántól holnap hajnalig a független lemezkiadókat és az ott megjelenő zenéket ünnepli a BBC Radio 1.
Korunk talán legnagyobb sztárénekesének lejárt az élő szerződése, most a hírek szerint új lemezkiadóhoz igazolhat. Nem kis összegért.
Olcsó videoklippel is lehet tarolni. Erre bizonyíték Fluor Tomi Mizu című, állítólagosan fapados költségvetésű kisfilmjének sikere. Utánajártunk, hogy pontosan mit jelent a "fapad" a zeneiparban, és megkérdeztük a Belmondo rockzenekar frontemberét is, aki következő klipjükre a rajongóktól gyűjti a pénzt.
A Decca Records lemezszerződést kötött egy franciaországi bencés apácarenddel. Gregorián énekeket fog megjelentetni a kiadó, mely a U2-t, Stinget és Lady Gagát is futtatja.
Michael Jackson halála előtt tervezett és Madonna jelenlegi koncert turnéja kapcsán gyakran hallottuk: a zeneiparban ma már csak a koncertekben van pénz, mert az internetes zeneletöltések miatt a lemezek eladása radikálisan csökkent. Vajon mekkora bevételtől szabadítjuk meg mi, ádáz internetezők a lemezkiadó vállalatokat?