Botka László beletolt egy kis benzint a mémgyárba, mutatjuk a legjobb képeket
Összegyűjtöttük egy csokorba azokat az internetes népművészeti alkotásokat, melyek az MSZP miniszterelnökének lemondását követően terjedtek el a közösségi oldalakon.
Összegyűjtöttük egy csokorba azokat az internetes népművészeti alkotásokat, melyek az MSZP miniszterelnökének lemondását követően terjedtek el a közösségi oldalakon.
Súlyos válságba került Botka László távozásával az MSZP – ami megfigyelőként egyértelmű, azt a pártban is épp így látják. Többen még bíznak abban, hogy a helyzet menthető, de kulcsfontosságúnak tartják, mi történik a következő napokban. Szocialista politikusokkal beszélgettünk arról, miért mondott le Botka, és mi lehet a folytatás? Ahány párttag, annyi vélemény.
A Fidesz EP-képviselője szerint hatalmas a buli, rövid szakértői megszólalását két sírva röhögős és egy röhögős szmájlival kísérte.
A magyar politikai elemzőszcéna egyik legje nem esett túlzásba akkor, amikor az MSZP miniszterelnök-jelöltjének, Botka Lászlónak a lemondását kommentálta.
A kormánypárti frakció sem hagyta szó nélkül, hogy miniszterelnök-jelölt nélkül maradt a Magyar Szocialista Párt. Kihagyták, hogy ez is a Soros-terv része lenne.
A szocialisták EP-képviselője szerint Szeged polgármesterének távozása lemondás és árulás. „Harc helyett hazaköpni nem túl okos dolog” – írta Szanyi. Majd törölte a posztját.
A „jót akart, de nem hagyták” morális érvként lehet jó, politikailag aligha, áll Tóth Csabának, a Republikon Intézet stratégiai igazgatójának gyorselemzésében.
A Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje Botka visszalépése után azt írta, Botka volt hosszú évek óta az első szocialista vezető, aki felismerte, hogy a pártjának alapvetően meg kell újulnia.
Az izlandi elnök szombaton elfogadta a miniszterelnök lemondását, aki szerint az újabb előrehozott választások legvalószínűbb időpontja november 4-e.
Az amerikai énekesnő jó fej volt, miután elmaradt a koncertje Montrealban.
A távozás körülményei még zavarosak. Egyes hírek szerint Gorka maga mondott le tanácsadói tisztségéről, mások szerint nem mondott le, de már nem dolgozik a (frissen felújított) Fehér Házban. Mindenesetre a lemondó leveléből több hírportál is idéz.
Kádár Barnabásnak vitái voltak a párt működése miatt.
Bienerth Gusztáv körül egyre fogy a levegő, csütörtökön az elnökség hat tagja mondott le, így következik a rendkívüli közgyűlés.
A politikus személyes okokból mondott le pozíciójáról, de továbbra is folytatja a munkáját a pártban mint közösségszervező.
Egyebek közt a hétfői, vb-t záró sajtótájékoztatón elhangzottak miatt döntött úgy a MÚSZ hat elnökségi tagja, hogy feláll. Nem erősítették meg egyöntetűen Bienerthet az elnöki pozíciójában, márpedig ez hangzott el az elnök szájából.
Becsky András, Cseh László, Danks Emese, dr. Török Enikő, Törös Károly és Wladár Sándor sajnálattal bár, de lemondott "a magyar úszósport mielőbbi szervezeti megújulása érdekében". Ezzel végképp elfogyott Bienerth körül a levegő.
Lemondott Sean Spicer, a Fehér Ház szóvivője helyi idő szerint péntek reggel - jelentették fehér házi források alapján az amerikai lapok.
A japán parlament alsóháza után a felsőház is elfogadta a császár lemondását lehetővé tevő törvényjavaslatot.
Ha Brüsszelt nem is, de a város vezetőjét sikerült megállítani, miután kiderült, hogy éveken át nagyobb összegű havi juttatásban részesült, amiért részt vett egy hajléktalanokat segítő nonprofit szervezet igazgatótanácsi ülésein.