A Cofidis veheti meg a Magyar Cetelem Bankot
Megválhat magyarországi leányvállalatától a BNP Paribas, a felvásárló a szintén francia Credit Mutuel magyarországi fióktelepe, a Cofidis lehet.
Megválhat magyarországi leányvállalatától a BNP Paribas, a felvásárló a szintén francia Credit Mutuel magyarországi fióktelepe, a Cofidis lehet.
Interjút adott a BBC-nek a világ egyik leggazdagabb embere, aki szerint az általa tavaly felvásárolt Twitter vezetése „nem buli”, viszont legalább sikerült nullszaldóssá tennie a közösségimédia-óriást.
A páneurópai hírcsatorna leépíti a szerkesztőség kétharmadát és eladja lyoni székházát is. A többségi tulajdonos ügyvezetője Orbán Viktor tanácsadójának a fia.
A Facebookot, Instagramot és WhatsAppot fejlesztő emberek közül állítólag sokan még most sem tudják, hogy megszűnik-e az állásuk, vagy sem.
Néhány hónap leforgása alatt már több mint 20 ezer ember elbocsátását jelentette be a Facebook anyacége, a Meta.
Nem szóltak előre a postai szakszervezeteknek az elbocsátások tervéről, csak akkor tudták meg ők is, mire készül a cégvezetés, amikor a hír kiment a sajtónak.
Az egyetem működése kerülne veszélybe létszámleépítés nélkül – ezzel indokolják a HVG értesülése szerint azt, hogy a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem minden campusán elbocsátások kezdődnek.
A cég leépítésről szóló közleményében többször is szerepel a „szankció” szó.
A Meta a tervek szerint csökkentené a középvezetők számát, akiknek vagy részt kell vállalniuk a munkafolyamatokban, vagy fel kell mondaniuk.
Eric Yuan, a Zoom vezetője szerint a világjárvány óta megháromszorozódott a cégnél dolgozók létszáma, ám most vissza kell venni, hogy hosszú távon is életben maradjon a vállalat.
A döntést a vállalat a nyereségességének növelésével indokolja.
A munkavállalók közel hat százalékától vesz búcsút a vállalat.
Ez a vállalat szerint csak technikailag igaz, mert a pozíciójukból eltávolítottak többségének új állást ajánlanak fel a cégen belül.
Alig két nap telt el az ezt lehetővé tevő rendelet kihirdetése óta, de már száz körül jár azoknak a felső tiszteknek a száma, akiket leépítenek a honvédségtől.
A Facebook, a HP, a Twitter és a Snapchat után az Amazon is hatalmas leépítést jelentett be, nagyobbat, mint bármelyik másik techcég vagy amit a vállalat valaha is végrehajtott.
Musk rengeteg alkalmazottat kirúgott, a maradóknak így sokkal több munka jutna – többen azonban nem kérnek ebből.
Döntöttek a csoportos létszámleépítésről, már be is jelentették az illetékes hivatalnál.