Tömeges leépítésre készül Mark Zuckerberg
A Facebook-tulaj Metánál több mint 87 ezren dolgoznak, közülük több ezer főtől terveznek megválni a héten.
A Facebook-tulaj Metánál több mint 87 ezren dolgoznak, közülük több ezer főtől terveznek megválni a héten.
Elon Musk másik friss hátraarca: csak a félidős választások után teszik fizetőssé a "kék pipát."
A Twitter alapítója személyes felelősséget vállalt azért, hogy a közösségi médiacégnél olyan helyzet alakult ki, hogy az új tulajdonos a dolgozók felétől kénytelen megválni.
Pénteken minden dolgozó e-mailt kap, de megnyitása után nem mindenkinek lesz munkája.
Kétezer ember maradna a 7500-ból a végén.
Csökkentek a megrendelések, ezért átszervezés és leépítés jön a cégnél.
Az Alfahírtől és az N1TV-től rúgnak ki több embert is.
A Tesla vezérigazgatója az elmúlt hetekben többször felhívta a figyelmet a recesszió veszélyére.
A magyar unortodoxia újabb ékes példájaként a patinás Tungsram izzógyár állami támogatást kér a túléléshez, miközben a háborús krízis miatt kirúgja a dolgozói többségét. Ha hosszúra nyúlik a konfliktus, komoly elbocsátási hullám jöhet az iparban.
Elkezdődtek a leépítések az egykor legendás magyar cégnél, és bár a szakszervezet szerint számtalan megkeresést kapnak, hogy munkát ajánljanak az elbocsátott dolgozóknak, nem lesz mindenkinek könnyű elhelyezkedni.
Nagykanizsán összesen 900 embert érint a leépítési hullám.
Déri Tibor a Facebookon arról írt: tárgyalásokat kezdeményezne az illetékes minisztérium, a munkaügyi központ, a Tungsram Group és a cégnél működő szakszervezetek között a munkahelyüket elveszítők sorsáról.
Az üveggyári részleg már leállt, az eddig ott dolgozó több mint száz embert most máshol foglalkoztatják, de a szakszervezet szerint ezzel csak időt akarnak nyerni.
Az érintettek és a szakszervezet azt mondta a Magyar Narancsnak, jobbára azokat rúgják ki, akik részt vettek a munkabeszüntetésben. A makói Continental a globális gazdasági helyzetre hivatkozik.
A leépítésekre a következő két évben kerül sor.
Nehéz éven van túl a sörágazat.
Durván visszaestek a söreladások a járvány miatt, erre hivatkozva kezd elbocsátásokba a söróriás. Az nem egyértelmű, hogy a lépés magyarországi munkahelyeket is érint-e.
Miközben a gyártó szektorokban munkaerőbővítés zajlik majd, addig Budapesten a szolgáltató szektor haldoklása miatt négy százalékos leépítés jöhet.
A cég 2300 németországi alkalmazottjától válna meg a 12 ezerből.