Elfogadta a katari ajándék repülőt a Pentagon
A Boeing 747-8-as 400 millió dollárt ér. Ez a legnagyobb értékű ajándék, amelyet az Egyesült Államok kormánya valaha egy másik kormánytól kapott.
A Boeing 747-8-as 400 millió dollárt ér. Ez a legnagyobb értékű ajándék, amelyet az Egyesült Államok kormánya valaha egy másik kormánytól kapott.
Az amerikai elnök szerint nemhogy az égvilágon semmi gond nem lenne azzal, ha elfogadná a katari királyi család repülőgépét ajándékba, de egyenesen hülye lenne, ha visszautasítaná az ajánlatot. Trumppal viszont most még a saját közössége sem ért egyet egyhangúan, ráadásul az elnöki különgéppé álmodott magánrepülő egy szakértő szerint valójában kémelhárítási rémálom. És nem a fedélzeti “kemencekecske,” miatt, bármi is legyen az.
Aki értékes ajándékot kap, és megtartja, annak pótdíjat kell befizetnie.
Az olasz politikus egy énekesnőt kért meg, hogy hazudjon.
Ioana Basescu mellett Elena Udrea volt turisztikai miniszterre is szabadságvesztést szabott ki a bíróság.
Elfogadóbbak lettek a magyarok a hétköznapi korrupcióval szemben és kevésbé aggódnak az állami szintű korrupció miatt is. De ebben a kérdésben is kettészakadt az érzékelés, az emberek a korrupcióhoz is a pártszimpátia alapján állnak.
Megvesztegetés kicsikarásával vádolják a Baltikum Svájcaként emlegetett Lettország jegybankjának elnökét, aki a nagy nyomás ellenére sem mond le hivataláról, melyet 2001 óta tölt be.
A kritikus sajtó kiiktatásával párhuzamosan a NER kezdettől odafigyelt az intézményes kontrollok kiiktatására is: minek aggódni, ha van egy Polt Péterünk?
Tíz százalék kenőpénzt kért a közbeszerzéseknél Elena Udrea, hat év börtönbüntetés járt a korrupcióért.
Az európai repülőgépgyártó óriás ellen hivatalosan is korrupciós vizsgálatot indított az SFO Nagy-Britanniában. A Serious Fraud Office- komoly pénzügyi csalások irodája- azért jött létre, mert Londonban rájöttek arra, hogy a brit cégek külföldön megvesztegetés segítségével egyengetik az export útját.
Több mint 772 millió dollárra büntette az egyik amerikai bíróság a francia Alstom SA gépipari konszernt., vesztegetés miatt.
Magyarországon meg sem akarták jelentetni a tanulmányukat a korrupcióról, az Egyesült Államokban viszont habozás nélkül közölték, és a cikkel rangos díjat nyert a két magyar kutató szociológus szerző. Itthon lényegében senkit sem érdekel, amit csinálnak, pedig az amerikaiak szerint azt írták le, amit még senkinek sem sikerült: azt, hogy hogyan működik hatékonyan egy szervezetben a korrupció.