Megszavazta a fal építését a fehérorosz határra a lengyel szejm
A pontos megfogalmazás szerint "faljellegű akadályra" 125 milliárd forintot költenek.
A pontos megfogalmazás szerint "faljellegű akadályra" 125 milliárd forintot költenek.
A Fehéroroszországgal szomszédos EU-tagállamok azt érzik, migránshullámot szabadít rájuk Lukasenka, mert kiállt ellene az Unió.
Az Európai Unió jövőjéről szólt volna 11 uniós vezető panelbeszélgetése a Bledi Stratégiai Fórumon, de nem kellett hozzá negyedóra, hogy Afganisztánról és a migrációról szóljon a vita. Azt mindenki elismerte, hogy a 2015-ös menekültválság kezelése hiba volt, Orbán Viktor pedig arra is válaszolt, hogy szerinte mi a politika feladata.
Európán belül új migrációs frontvonal alakul ki Belarusz és uniós szomszédjai között, és a menekülteket mindkét oldal a maga politikai céljaira használja ki – írja a Project Syndicate-en Slawomir Sierakowski, a varsói Haladó Tanulmányok Intézetének alapító igazgatója, a német Külkapcsolati Tanács elemzője. Felhívja a figyelmet, hogy a vita egyre éleződik Lukasenka, illetve a lengyel, litván és lett kormány között.
Világos, hogy a belarusz kormány aljas módon provokál. Az is világos, hogy az uniós tagállamoknak védeniük kell külső határukat. De az is, hogy a határok közti senkiföldjén emberek szenvednek. Megoldás nem látszik.
A Tokióból elmenekült futónő befogadása már aligha tudja tovább rontani Varsó és Minszk kapcsolatát. Lengyelország menedéket nyújt fehérorosz ellenzékieknek, amiért a Lukasenka-rezsim a lengyel kisebbségen áll bosszút.
A civil szervezet mentőhajója 265 emberrel a fedélzetén napok óta keresett olyan kikötőt, ahol hajlandók fogadni őket.
Az ilyen kampányok megütközést keltenek a német politikusokban, tapasztalataim szerint különösen a néppártiakban – mondja az ellene irányuló magyar kormányzati támadásokról Gerald Knaus, osztrák politikai elemző. Az Európai Stabilitási Kezdeményezés (ESI) vezetője diákként sokszor találkozhatott Orbán Viktorral, hiszen egy időben tanultak Oxfordban. Mi vezette a kormány ügyeletes ellenségét, hogy Ukrajnában tanítson, Boszniában dolgozzon és Berlinben találjon otthonra? Portréinterjú Gerald Knausszal.
Többen füstmérgezést kaptak, a lakókat evakuálni kellett Leszboszon, miután leégett a Moria menekülttábor. A tábor nagy része elpusztult, ezrek maradtak fedél nélkül.
Üzent Orbán Viktornak, de a menekültválság hatásairól, az EU külpolitikájáról és a fehérorosz-helyzetről is beszélt a német lapnak adott interjújában Manfred Weber.
Hogyan születtek meg a 2015-ös menekültválság idején a német politika döntései? – erről szól az Angela Merkel kancellárt középpontba állító film.
Emlékeznek még, amikor Orbán Viktor bejelentette az új gazdasági rendszer kiépítését? Sorban álltak, amikor nyilatkozni kellett a magánnyugdíjpénztárban maradásról? Megvették az utolsó Népszabadságot? Próbálták kitalálni, miért nincs hang a miniszterelnök videóján? Egy hatalmi rendszer kiépítésének tíz évéről teljes könyveket lehet teleírni, mi most néhány emlékezetes pillanatra emlékszünk vissza 2010 és 2020 közöttről.