67 év után sikerült bebizonyítani, mire lehet képes a szervezetben a B1-vitamin
Amerikai kutatóknak véletlenül sikerült igazolniuk kollégájuk, Ronald Breslow 1958-ban leírt elméletét a B1-vitaminról.
Amerikai kutatóknak véletlenül sikerült igazolniuk kollégájuk, Ronald Breslow 1958-ban leírt elméletét a B1-vitaminról.
Egy nemzetközi tudóscsoport arra figyelmeztet, nem szabad addig tükörbaktériumokat létrehozni, amíg nem bizonyosodnak meg 100 százalékosan arról, hogy az nem törli el a földi életet. Mutatjuk, mi az a tükörbaktérium.
Laboratóriumi körülmények között már működik is: sikerült egy olyan stabil molekulát létrehozni, ami segíthet fékezni a globális felmelegedést. Az eredmények biztatók. A fejlesztést nagyobb léptékben is tesztelni kell.
Az ELTE kutatói nagy hazai együttműködésben jól kötő kismolekulákat találtak, amelyekkel nem a sejtosztódás alapvető mechanizmusaiba avatkoznak be, hanem az egészséges állapotot állítják helyre.
Amerikai csillagászoknak a gravitációs lencsehatást kihasználva sikerült megfigyelniük egy olyan galaxist, ami az ősrobbanás után 1,5 milliárd évvel már létezett.
Gyorsabbá válhat a gyógyszerfejlesztés annak a most kifejlesztett módszernek köszönhetően, ami a molekulák szerkesztését teszi lehetővé.
A Naprendszerben végbemenő folyamatoknak köszönhetően egy négy fázisból álló folyamaton keresztül jött létre az az anyag, amit ma vízként ismerünk.
A Wildcar Ridge nevű szikla a Mars Jezero-kráterében található, és megmutathatja, virágzott-e az élet a vörös bolygón évmilliárdokkal ezelőtt.
Vajon miért érzi magát sokkal fáradtabbnak az, aki szellemi munkát végez, mint az, aki fizikait? Erre a kérdésre ad választ egy új tanulmány.
Az alkoholmentes sörök választéka egyre csak bővül, rövidesen pedig olyanok is megjelenhetnek, amelyek íze semmiben sem különbözik az igazitól. A mögöttes módszert dán kutatók fejlesztették ki.
Az eljárás hátterében olyan önszerveződő molekulák állnak, amik megakadályozzák, hogy a rákos sejtek hozzájussanak a fejlődésükhöz szükséges oxigénhez.
A kutatók jóval nagyobb mennyiségű molekulára bukkantak, mint amennyire előzetesen számítottak.
A BGP-15 névre keresztelt molekula használata biztonságosnak tűnik, ráadásul egy olyan területen alkalmazhatják, ahol még hatékony gyógyszerjelölt sem volt eddig.
Rózsaszínben és lilában pompázott az égbolt csütörtök hajnalban az egész Egyesült Királyság területén. A sónak van hozzá köze.
A Harvard Egyetem kutatói lézerek segítségével formáltak két különálló atomot molekulává úgy, hogy ahhoz semmilyen kémiai reakció nem kellett.
Szokatlan szerves molekulát találtak amerikai és német asztrofizikusok 27 ezer fényévnyire, a Sagittarius B2 óriási porgázfelhőben, a felfedezés arra utal, hogy az élet "építőkövei" a csillagközi térből származhatnak. A Cornell Egyetem, a Max Planck Rádiócsillagászati Intézet és a Kölni Egyetem tudósai eredményeiket a Science folyóiratban ismertetik.
Amerikai és francia kutatóknak sikerült megalkotni az első olyan mechanikai eszközt, amely képes egyetlen molekula tömegének a megmérésére. A kísérletekről a Nature Nanotechnology online kiadásában jelent meg tanulmány.
A brit Warwicki Egyetem munkatársainak sikerült szintetizálniuk az olimpiai ötkarikára hasonlító olimpicén molekulát, amelyről képet is alkottak az IBM-nél tevékenykedő kutatótársaikkal együttműködve.
Először készítettek molekulán belül mozgó atomokról valós idejű felvételt amerikai kutatók, akik eredményükről a Nature című tudományos magazinban szerdán számoltak be.
Nem mindegy, hogy egy hatóanyag, milyen formában jut a szervezetünkbe. Ahogy az sem mindegy, hogy mikor és milyen mennyiséget juttatunk be a gyógyulás reményében. Higgyük el, orvosunk nem minket akar kikészíteni a különféle utasításokkal.