Nagyszombatra több cég is berendelheti a dolgozóit
Hiába lett piros betűs ünnep, ha a termelő szektor munkavállalóit a törvény szerint nem tilos munkába szólítani.
Hiába lett piros betűs ünnep, ha a termelő szektor munkavállalóit a törvény szerint nem tilos munkába szólítani.
A magyar munkavállalók annak ellenére boldognak vallják magukat, hogy évente átlagosan kilenc munkahét túlórát nyomnak le. Mindenesetre érdekes.
Na, ez az igazi patthelyzet: a dolgozó egészségügyileg nem alkalmas, de nem akarja kirúgni a cég. Mit lehet tenni ilyenkor?
Komoly hátránnyal kell számolnia, ha nem tudja, milyen papírokra van szüksége munkaviszony létesítésekor. A munkavállaló ugyanis kötelezhető korábbi munkahelyi papírjainak a bemutatására/átadására, másrészt jól felfogott érdeke, hogy tudja igazolni például a biztosítási jogviszonyát vagy azt, hogy nincs tartozása. Mire hivatkozhat a munkáltató, illetve a munkavállaló?
Nagyot fordult néhány év alatt a világ: már a cégek harcolnak egymással a legtehetségesebb jelöltekért. A tehetséget pedig sokféleképpen lehet igazolni.
A munkaügyi perek legnagyobb részét a munkaviszony megszüntetésével összefüggésben kezdeményezett eljárások alkotják, melyek keretében a munkavállalók a munkáltatói felmondások jogszerűségét vitatják. Az alábbiakban azon jogszabálysértéseket, illetve jogkövetkezményeiket mutatjuk be, melyek nem okozzák a felmondás jogellenességét.
Mi van akkor, amikor valakinek külföldi a foglalkoztatója, mégsem külföldön, hanem Magyarországon biztosított? Milyen bejelentési, bevallási és befizetési kötelezettségei lehetnek az ilyen személyeknek?
Jövőre az önkéntes nyugdíj és egészségbiztosítási pénztárakba nyújtott munkáltatói hozzájárulás közterhe 34,51 százalékról 49,98 százalékra növekszik. Ki fog így is kitartani a rendszer mellett?
Munkavállalója Fundamentás lakáshitelének törlesztését támogatná a munkáltató. Mit lehet megtenni és milyen költségekkel?
A cafeteria-rendszeren keresztül mától a munkáltatók egyszerűbben támogathatják dolgozóik lakásvásárlását, lakáshitel-törlesztését, mivel annak szabályozása egységesen a személyi jövedelemadó (szja) törvénybe került - mondta Fata László cafeteriaszakértő a köztévének.