Januártól a szülők dönthetnének a gyerekek után járó pótszabadságról
A Kereszténydemokrata Néppárt javaslatára átkerülne a döntés a munkavállalók kezébe, ha a parlament is megszavazza.
A Kereszténydemokrata Néppárt javaslatára átkerülne a döntés a munkavállalók kezébe, ha a parlament is megszavazza.
Korábban megállapodás született a munkaadók érdekképviseleti szervével és a kormánnyal is, hogy ha az infláció eléri a 18 százalékot, akkor megemelik a minimálbért.
A munkaerőhiány közepette is kirúgással fenyegetőtől a gyerekek táboroztatását is fizető munkáltatóig terjed, ki hogyan kezeli a dolgozói fluktuációt, amikor a bérek értéke rohamosan csökken.
Kötelező oltás, fizetés nélküli szabadság tb-járulék nélkül, elbocsátás, munkaerőhiány. Egyebek közt ezek az opciók, amelyek közül választaniuk kell a munkáltatóknak és a dolgozóknak, ha eleget akarnak tenni a kormány rendeletének.
Óriási változások nem, apróbbak viszont fogadják azokat, akik a home office-ból visszatérnek az irodába. A megelőzés abszolút előtérbe kerül mindenhol, kérdés azonban, hogy az otthoni munkát mennyire építik be a működésbe a munkáltatók.
Május 1-jei mérleg: három évtizeddel a rendszerváltás után sem tudnak erőt mutatni a szakszervezetek, de – leginkább külföldi segítséggel – olykor már eredményesek.
A nyitottságot a felmérésben résztvevő magyar cégek 60 százaléka tartja fontosnak.
Heti 40 órában már nehezen találni dolgozót, ezért új, rugalmas foglalkoztatási modellek szükségesek a feladatokhoz - írta a Magyar Idők.
Jobban megfontolják a brit munkáltatók a létszámbővítés lehetőségét a szigetország Európai Unióból való várható kilépése miatt - derült ki egy hétfőn ismertetett felmérésből.
Magyarország élen jár a régióban a munkavállalók védelmében, a magyar szabályozás védi leginkább a dolgozókat a jogellenes elbocsátásokkal szemben - derült ki a Deloitte Legal jogi szolgáltató cég 31 országot vizsgáló felméréséből.
Összesen a munkáltatók 11 százaléka tervezi idén bevezetni a béren kívüli juttatást vagy emeli a tavalyi keretösszeget, legalábbis egy nemrég, 835 munkáltató válaszai alapján készített országos kutatás eredményei szerint. A megkérdezettek 32,7 százaléka még nem döntött az idei cafetériáról. A felmérésből az is kiderült, hogy leggyakrabban az újonnan bevezetett Erzsébet-utalványt adják munkavállalóiknak a cégek 2012-ben.
Idén mintegy ötödével kevesebb munkavállaló, a dolgozók 14 százaléka kap 13. havi juttatást, átlagosan 239.300 forintot, ami 12 százalékos növekedés az előző évi juttatásokhoz képest - derül ki a Workania állásportál által működtetett fizetesek.hu legújabb felméréséből.
A magyarországi munkáltatók 22 százaléka tervez elbocsátást 2012 első negyedévében és csak 8 százaléka számol munkaerő felvétellel, a különbségből számított Manpower munkaerő-piaci mutató mínusz 14 százalékpontos értéke a felmérés magyarországi történetében a legalacsonyabb, vagyis 2009 harmadik negyedéve óta most a legpesszimistábbak a munkaadók.
Az MSZP szerint tartani lehet tőle, hogy egy kormányzati előterjesztés nyomán a jelenleginél is kiszolgáltatottabb helyzetbe kerülnek a munkavállalók.
A munkáltatói szervezetek többsége támogatja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) a sztrájktörvény módosítására vonatkozó javaslatát, míg a munkavállalók szerint hosszú és alapos vitára van szükség a kérdésben.
A sztrájkról szóló törvény módosítását kezdeményezi a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) annak érdekében, hogy az ország lakossága és vállalkozói biztosan hozzájuthassanak az általuk megfizetett alapvető közszolgáltatásokhoz. A VOSZ nem a törvény egyoldalú szigorítását szorgalmazza és indítványuknak nem célja a munkavállalói jogok csorbítása – hangsúlyozza közleményében a szervezet.
A munkáltatók 31 százaléka csökkentené jövőre az alkalmazottaknak adott választható béren kívüli juttatásokat, és csak 15 százalékuk tervez - átlagosan 10,65 százalékos - emelést - derül ki abból a kutatásból, amelyet a DGS Global Research végzett több mint 650 munkáltató megkérdezésével.
A munkáltatók 57 százaléka befagyasztaná a béreket 2010-ben, 6 százalékuk bércsökkentésben gondolkodik, és csak 37 százalék tervez emelést - derül ki abból a kutatásból, amelyet a DGS Global Research végzett több mint 600 munkáltató megkérdezésével.
A munkavállalói oldal bruttó 80 ezer forintos minimálbért szeretne, a kormány pedig azt javasolja, hogy 2010-ben csak az alacsony kereseti sávokban növekedjen a bruttó kereset - derült ki pénteken Budapesten az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) plenáris ülésén.